Lugano šiestimi gólmi otočilo zápas na Spenglerovom pohári

Spenglerov pohár
Adler Mannheim vyhrával nad Luganom 3:0, ale nakoniec prehral 3:6. Foto: SITA/AP

DAVOS 26. decembra (WebNoviny.sk) – V úvodnom súboji 89. ročníka hokejového Spenglerovho pohára zvíťazil tím HC Lugano nad nemeckým zástupcom Adler Mannheim 6:3. V 25. min viedol Mannheim 3:0, ale od 33. min zaznamenali hráči Lugana šesť gólov a postarali sa o parádny obrat. Po dva zásahy vo víťaznom tíme zaznamenali švédski útočníci Fredrik Pettersson a Linus Klasen.

Na najstaršom hokejovom turnaji v Európe odohrali v sobotu aj súboj Avtomobilist Jekaterinburg (Rus.) – výber Kanady. Ruský nováčik prehral s Kanaďanmi 1:2.

Spenglerov pohár sa tento rok hrá bez obhajcov trofeje – hráčov Servette Ženeva. Okrem tradičných účastníkov – domáceho HC Davos a výberu Kanady si účasť z vlaňajška zopakuje fínsky zástupca z KHL Jokerit Helsinki. Nováčikom je ruský tím Avtomobilist Jekaterinburg a zostávajúcimi dvoma účastníkmi sú už spomenuté tímy HC Lugano a Adler Mannheim. Účastníci sa najprv stretnú každý s každým v skupinách. Víťazi postúpia priamo do semifinále (30. decembra), druhé a tretie tímy zo základných skupín sa 29. decembra stretnú vo štvrťfinále. Posledný deň roka bude klasicky vyhradený súboju o celkového víťaza, ktorý sa začne na pravé poludnie.

Torrianiho skupina:
HC Lugano (Švaj.) – Adler Mannheim (Nem.) 6:3 (0:2, 3:1, 3:0)

Góly: 33. a 39. F. Pettersson, 36. Brunner, 45. a 46. Klasen, 60. Bertaggia – 5. Raedeke, 14. a 28. MacMurchy

Cattiniho skupina:
Avtomobilist Jekaterinburg (Rus.) – výber Kanady 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 29. Torčeňuk – 20. Carrick, 34. Conacher

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom