Lukáš Lacko si na Slovak Open zahrá vo finále

Lukáš Lacko - Markus Eriksson
Slovenský tenista Lukáš Lacko počas druhej dvojhy 1. kola play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov proti švédskemu tenistovi Markusovi Erikssonovi. Bratislava, 13. september 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) – Domáci tenista Lukáš Lacko nasadený ako štvrtý postúpil už do finále dvojhry na 14. ročníku turnaja ATP Challenger Tour Slovak Open v NTC v Bratislave.

V úvodnom sobotňajšom semifinále si víťaz tohto podujatia zo sezóny 2011 poradil s 23-ročným Nemcom Janom-Lennardom Struffom, 99. v renkingu, v premiérovom vzájomnom dueli za 85 minút 6:4, 1:6, 6:3.

Rozhodujúci brejk v treťom sete dosiahol v šiestom geme, presadil sa pri druhej šanci. V deviatej hre sa dopodával na nulu. Celkovo si pomohol 11 esami proti 8. Obaja aktéri nazbierali 70 fiftínov.

Najdôležitejšie v zápase bolo udržať si nervy. Bola to riadna ´prestrelka´. Obaja sme dobre servovali, súperovi sa príliš nechcelo do výmen, z akejkoľvek lopty sa snažil tlačiť. Nemohol som hrať voľne, musel som s ním držať krok v rýchlych loptách, preto to nebol až taký pekný tenis. Na začiatku druhého setu ma so šťastím brejkol, zbytočne som stratil koncentráciu, ale na tretí set som sa zmobilizoval. V ňom som ukázal môj najlepší tenis na tomto turnaji,“ uviedol Lacko pre internetovú stránku www.slovakopen2013.sk.

Pred finále je isté, že šampión bude mať krstné meno Lukáš a stane sa prvým dvojnásobným šampiónom v histórii medzinárodných otvorených majstrovstiev Slovenska. Finále štvorhry Gero Kretschmer, Jan-Lennard Struff (Nem.) – Henri Kontinen, Andreas Siljeström (Fín./Švéd.) je na programe už v sobotu.

Lukáš Rosol

Rosol je nevyspytateľný súper. Záleží na tom, aký má deň. Dá sa proti nemu ľahko vyhrať, ale aj prehrať podľa toho, ako mu ´padá´ tá jeho ´streľba´,“ uviedol Lacko. Rosol figuruje v oficiálnej predbežnej nominácii Česka na budúcotýždňové finále Davisovho pohára proti Srbom v Belehrade.

Rád sa vraciam na tento turnaj, vyhovuje mi na konci sezóny. Mohol som si zahrať pár zápasov a dobre sa naladiť pred daviscupovým finále. V Bratislave som strávil rušný týždeň, ale belehradské finále sa začína až budúci piatok, takže je dosť času sa naň pripraviť. Zdravotne som v poriadku, aj keď som potreboval v semifinále služby fyzioterapeuta. V piatok som pracoval na kondícii a počas semifinále mi trochu tuhli nohy. Išiel som na doraz, Sijsling hral veľmi dobre. Záver som zvládol skúsenosťami,“ povedal Rosol a na margo finále doplnil: „Každý zápas je iný. Lukáš je doma, ja zas stojím pred obhajobou víťazstva. Bude to dobré finále.