Lacko otočil finále na Malorke, má 14. challengerový titul

Lukáš Lacko

Slovenský tenis zaznamenal úspech v nedeľu aj na španielskom ostrove Malorka. Víťazom podujatia Rafa Nadal Open by Sotheby’s na tvrdom povrchu sa stal Lukáš Lacko. Skúsený 33-ročný Lacko v piatich zápasoch prehral jediný set.

Až vo finále mu ho uchmatol najvyššie nasadený Japonec Jasutaka Učijama. Lacko zvíťazil 5:7, 7:6 (8), 6:1, keď v druhom sete otáčal zo stavu 3:5 a neskôr v tajbrejku odvrátil aj jeden mečbal súpera za stavu 6:7. V treťom sete povolil 29-ročnému Japoncovi jediný gem za stavu 3:0.

Lacko si vybojoval štrnásty turnajový titul na challengerovej úrovni, ale prvý po takmer dvoch rokoch. Predtým naposledy v októbri 2019 triumfoval v nemeckom Ismaningu. Aktuálne za prvenstvo na Malorke získal nezdanenú prémiu 6190 eur a 80 bodov do singlového rebríčka ATP. V jeho aktuálnom poradí sa posunul zo 197. na 177. miesto.