Lupe Fiasco predstavil skladbu s Edom Sheeranom

Lupe Fiasco
Lupe Fiasco Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) – Americký rapper Lupe Fiasco zverejnil skladbu Old School Love, v ktorej hosťuje britský spevák a hudobník Ed Sheeran. Ide zároveň o prvý singel z rapperovej pripravovanej piatej štúdiovky s názvom Tetsuo & Youth. Tá by mala vyjsť začiatkom budúceho roka prostredníctvom Atlantic Records.

Tridsaťjedenročný Lupe Fiasco, vlastným menom Wasalu Muhammad Jaco, pochádza z Chicaga a na hudobnej scéne sa pohybuje od roku 2006, keď vydal debutový album Food & Liquor. Ten obsahoval hity ako napríklad Kick, Push alebo Daydreamin. O rok neskôr vydal svoju druhú štúdiovku s názvom The Cool, na ktorej hosťoval aj Snoop Dogg. V roku 2008 oznámil, že jeho ďalším albumom bude trojdisková nahrávka LupE.N.D., ktorá bude zároveň aj jeho poslednou. Práce na tomto albume však neskôr odložil na neurčito a namiesto toho nahral album Lasers (2011), s ktorým dobyl americký rebríček Billboard 200. Vlani naň nadviazal nahrávkou Food & Liquor II: The Great American Rap Album Pt. 1, pričom tento rok plánoval vydať jej druhú časť. Svoje rozhodnutie však zmenil a namiesto toho začal pracovať na albume Tetsuo & Youth.

Ed Sheeran sa v roku 2008 presťahoval do Londýna, kde chcel rozbehnúť hudobnú kariéru. V roku 2011 vydal debutový album +, z ktorého pochádzajú single The A Team, Lego House alebo Drunk. V roku 2012 získal dve Brit Awards v kategóriách Najlepší britský spevák a Britský objav roka a tiež Ivor Novello Award. Skladbu The A Team nominovali na cenu Grammy v kategórii Pieseň roka, pričom na ceremoniáli vystúpil spoločne s Eltonom Johnom. Vlani sa do povedomia širšej verejnosti dostal aj v USA. Pomohla mu v tom napríklad aj spolupráca so speváčkou Taylor Swift na jej albume Red (2012). Jeho pripravovaná druhá štúdiovka by mala vyjsť začiatkom budúceho roka.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hiphopdx.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ed SheeranLupe FiascoSnoop DoggTaylor Swift