Lyžiar Žampa dostal narodeninový darček, nového sponzora

Slovenskí lyžiari
Zľava: Slovenskí reprezentanti v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová, Adam Žampa a Jana Gantnerová počas tlačovej konferencie Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA). Bratislava, 4. október 2013. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 4. októbra (WEBNOVINY) – Zjazdár Adam Žampa urobil v minulej sezóne veľký výkonnostný skok. Vo Svetovom pohári bodoval v troch disciplínach (slalom, obrovský slalom, superkombinácia) a výborné výsledky dosiahol aj na majstrovstvách sveta v Schladmingu.

Napriek tomu práve v Schladmingu na mieste určenom pre sponzora zdobili jeho prilbu len tri otázniky. Talentovaný slalomár sa však dočkal.

Priamo v deň jeho narodenín, 13. septembra, ho doma prekvapil istý pán z Rakúska, jeho nový sponzor. „Bolo to také superšialené, keď došiel k nám domov a povedal mi, že ma bude sponzorovať. Zatiaľ sme sa dohodli na jednu sezónu,“ komentoval Adam Žampa.

Obrazom: Tlačová konferencia slovenskej lyžiarskej asociácie

Hans Martin Naglreiter je predstaviteľ špičkovej rakúskej pekárenskej firmy, ktorá v posledných rokoch rozšírila svoju pôsobnosť aj na Slovensko. Ako sa vlastne dozvedel o tom, že existuje nejaký lyžiar Žampa, ktorý nemá generálneho sponzora? „Keď som na MS v Schladmingu stál pred kamerou a ukazoval do televízie prilbu s otáznikmi, ten pán tam bol a videl to. Oslovil môjho otca a ja som vlastne o ničom nevedel. Po sezóne mal potom sedenie s mojimi rodičmi a dohodli sa. Tých možností na sponzoring bolo viac, ale myslím si, že sme vybrali to najlepšie,“ vysvetlil Žampa.

Na piatkovej tlačovej besede Slovenskej lyžiarskej asociácie v Bratislave Adam Žampa hrdo ukazoval svoju modrú prilbu, kde už namiesto otáznikov svietilo meno Naglreiter. „Verím, že svojimi výsledkami dokážem, že si svojho nového sponzora zaslúžim,“ dodal Adam Žampa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam Žampa