Lyžiari Adam Žampa a Petra Vlhová získali majstrovské tituly

Adam Žampa
Adam Žampa Foto: SITA/AP

JASNÁ 20. marca (WEBNOVINY) – Majstrami Slovenska v obrovskom slalome v alpskom lyžovaní sa stali vo štvrtok v Jasnej v Nízkych Tatrách Adam Žampa a Petra Vlhová.

V súčasnosti najlepší slovenský zjazdár a úspešný olympionik zo Soči Adam Žampa v Jasnej obhájil v obrovskom slalome svoje tituly z rokov 2013 a 2012, predtým na domácom šampionáte uspel aj v sezóne 2010. Druhý v rámci majstrovstiev Slovenska skončil Adamov mladší brat Andreas, ktorý skončil celkovo na 9. mieste.

Bronzová pozícia v domácom meradle patrí Matejovi Kutlíkovi, v konečných výsledkoch na 14. priečke. Z celkového triumfu sa tešil Čech Martin Vráblík. V Jasnej sa konajú medzinárodné majstrovstvá Slovenska a Poľska v obrovskom slalome a slalome za účasti pretekárov zo šiestich krajín.

Trochu ma mrzí, že celkovo ma zdolal Čech Martin Vráblík, ktorému gratulujem k víťazstvu a najlepším FIS bodom v sezóne,“ uviedol Adam Žampa na svojej facebookovej prezentácii. Na nedávnych ZOH v Soči obsadil Adam Žampa v obrovskom slalome 22. miesto, v slalome skončil na skvelej šiestej priečke.

V ženskej súťaži sa rovnako z celkového víťazstva v obrovskom slalome radovala česká zjazdárka – Pavla Klicnarová. Za ňou skončili na delenom druhom mieste s odstupoM 25 stotín sekundy Poľka Agnieszka Gasienicová-Gladczanová a Petra Vlhová. Osemnásťročná Liptáčka Vlhová si svoj prvý domáci titul v obrovskom slalome vybojovala na svahu, kde sa pred tromi týždňami tešila z titulu juniorskej majsterky sveta v slalome. Druhá v rámci MSR skončila celkovo ôsma Barbara Kantorová a na tretej domácej priečke sa umiestnila Barbora Lukáčová, celkovo na 15. pozícii.

Výsledky – obrovský slalom – MSR v Jasnej – štvrtok:

MUŽI

1. Martin Vráblík (ČR) 2:11,43 min, 2. Adam Žampa (SR) +0,67, 3. Jakub Klusak (Poľ.) +1,58, … 9. Andreas Žampa +3,92,… 14. Matej Kutlík +7,77, 17. Martin Hyška +8,22, 26. Matej Prieložný (všetci SR) +11,18

Poradie v rámci MSR: 1. Adam Žampa, 2. Andreas Žampa, 3. Matej Kutlík

ŽENY

1.Pavla Klicnarová (ČR) 2:16,01 min, 2. Agnieszka Gasienicová-Gladczanová (Poľ.) a Petra Vlhová (SR) obe +0,25,… 8. Barbara Kantorová +3,40, 15. Barbora Lukáčová +5,93, 17. Simona Sobeková +7,04, 18. Katarína Miklošová (všetky SR) +7,16.

Poradie v rámci MSR: 1. Petra Vlhová, 2. Barbara Kantorová, 3. Barbora Lukáčová

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAndreas ŽampaBarbara KantorováBarbora LukáčováMatej PrieložnýPetra Vlhová