Lyžiari pozor, pre silný vietor nemusia premávať vleky

Pohľad na lyžiarov v lyžiarskom stredisku PARK SNOW Donovaly.
Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) – Arktické počasie so snežením zvýšilo snehovú vrstvu na slovenských zjazdovkách o päť až 20 cm. Najviac snehu za posledné dva dni pripadlo v oblasti Západných Tatier, Oravy, Kysúc a Vysokých Tatier, a to 20 až 25 cm. Lyžiarske podmienky sú dobré až veľmi dobré, ale aj v piatok je však na horách silný vietor, preto nie je vylúčená odstávka prepravných zariadení vo vysokohorských lokalitách. Informovala o tom Ľubica Styková zo spoločnosti SITOUR.

V piatok nepremávajú vleky a lanovky pre nepriaznivé počasie na Donovaloch. Naopak, sezónu otvárajú v Ski Podjavorníku v Javorníkoch. Na Čertovici je otvorené už celé stredisko a zjazdné voľné terény a žľaby. Snehová vrstva na svahoch je premrznutá, sneh je prachový. Nad jeden meter snehu hlási Lomnické sedlo, Zuberec – Janovky a Roháče – Spálená. Na juhozápade Slovenska je 25 až 30 cm snehu, v ostatných strediskách zväčša 40 až 70 cm.

Napríklad 70 cm snehu je na Fačkovskom sedle a v Monkovej doline, 40 až 50 cm na Krahuliach a v Ski Makove, 20 až 45 cm snehu hlásia Šachtičky, 50 až 60 cm Mýto pod Ďumbierom, Kokava – línia a Kubašok v Spišskom Bystrom. Upravené zjazdovky ponúka okolo 100 zimných areálov. V Snowparadise Veľká Rača dnes lyžiarov čaká Trojkráľová lyžovačka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom