Lyžiarka Gantnerová sa umiestnila na MS najlepšie v kariére

Jana Gantnerová
Jana Gantnerová Foto: SITA/AP
Maria Höflová Rieschová

SCHLADMING 8. februára (WEBNOVINY) – Nemecká reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Maria Höflová-Rieschová sa stala v rakúskom Schladmingu majsterkou sveta v superkombinácii.

Dvadsaťosemročná rodáčka z Garmisch-Partenkirchenu potvrdila úlohu jednej z favoritiek tejto disciplíny. V hodnotení zjazdu a slalomu zdolala o 46 stotín sekundy Slovinku Tinu Mazeovú, ktorá útočila po prvej časti na druhú zlatú medailu na tomto šampionáte.

Dvadsaťdeväťročná suverénka tejto zimy sa po zjazde delila o prvé miesto s Rakúšankou Annou Fenningerovou, ktorá ako obhajkyňa zlata popoludňajšiu slalomovú časť nezvládla a vypadla.

Höflová-Rieschová zaostávala o 20 stotín sekundy a bola štvrtá. V slalome do polovice trate viedla Mazeová, v dolnej časti však na nemeckú súperku výrazne stratila a stačilo je to len na druhú priečku.

Prvú medailu na MS v Schladmingu pre domáce Rakúsko vybojovala tretia Nicole Hospová, za ňou skončili jej krajanky Michaela Kirchgasserová, Kathrin Zettelová a Elisabeth Görglová.

Slovenská reprezentantka Jana Gantnerová obsadila s odstupom 8,66 sekundy konečné 22. miesto. Pre 23-ročnú členku Ski Klubu Zelené Pleso je to najlepší výsledok na majstrovstvách sveta v kariére. Pred dvoma rokmi v Ga-Pa skončila v slalome na 26. pozícii. V superkombinácii na MS 2013 v Schladmingu sa po 38. priečke v zjazdárskej časti posunula po absolvovaní slalomu o šestnásť miest dopredu.

Höflová-Rieschová si vybojovala druhú zlatú medailu z MS v kariére. V roku 2009 vo Val d´Isére triumfovala v slalome. Na ZOH 2010 vo Vancouveri vyhrala kombináciu i slalom. „Zdolala som Tinu Mazeovú v slalomovej časti, čo je veľmi veľká vec. Nemala som dobrý pocit zo svojej jazdy, boli v nej chyby. Po dojazde som si povedala, že aj striebro je dobré, keďže Tina je v súčasnosti v skvelej forme a nepočítala som, že by zaváhala. Od posledného medzičasu som začala veriť v úspech. Nemôžem uveriť, čo sa mi podarilo. Posledné týždne pre mňa neboli ideálne, preto som sa nepovažovala za favoritku pretekov,“ povedala v prvej televíznej reakcii Maria Höflová-Rieschová. Poslednou Nemkou so zlatou medailou na MS v kombinácii bola Martina Ertlová, ktorá triumfovala v roku 2001 v rakúskom St. Antone.

Výsledky – MS v zjazdovom lyžovaní v Schladmingu:

Superkombinácia žien (zjazd + slalom): 1. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 2:39,92 min, 2. Tina Mazeová (Slovin.) +0,46 s, 3. Nicole Hospová +1,00, 4. Michaela Kirchgasserová +1,64, 5. Kathrin Zettelová +1,79, 6. Elisabeth Görglová (všetky Rak.) +2,32, 7. Sofia Goggiová (Tal.) +2,77, 8. Julia Mancusová (USA) +3,33, 9. Sara Hectorová (Švéd.) +3,67, 10. Dominique Gisinová (Švaj.) +3,68, … 22. Jana Gantnerová (SR) +8,66

Viac k osobe Jana GantnerováJulia MancusováKathrin ZettelováMaria Höflová-RieschováSofia GoggiováTina Mazeová