Lyžiarka Zuzulová je na Svetovom pohári sedemnásta

Veronika Zuzulová
Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Zuzulová obsadila v nedeľňajšom slalome v slovinskej Kranjskej Gore v rámci Svetového pohára 2011/2012 vynikajúcu tretiu priečku. Prvé body do hodnotenia Svetového pohára vybojovala aj 20-ročná Slovenka Barbara Kantorová, ktorá obsadila 24. priečku Foto: SITA, AP

OFTERSCHWANG 2. marca (WEBNOVINY) – Po 1. kole piatkového obrovského slalomu v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v nemeckom stredisku Ofterschwang je na čele Nemka Viktoria Rebensburgová.

Vynikajúci čas dosiahla slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová, ktorá figuruje na sedemnástom mieste s odstupom 1,63 s na líderku.

Druhá pozícia patrí s minimálnym odstupom 0,11 s Slovinke Tine Mazeovej, ako tretia v klasifikácii zatiaľ figuruje Rakúšanka Elisabeth Görglová (+0,14).

Piatkový obrovský slalom je náhradou za zrušené preteky v andorrskom stredisku Soldeu-Grandvalira. Druhé kolo sa začne o 13.15 h.

Obrovský slalom žien v Ofterschwangu (Nem.) – piatok

Po 1. kole: 1. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 1:14,64 min, 2. Tina Mazeová (Slovin.) +0,11 s, 3. Elisabeth Görglová (Rak.) +0,14, 4. Jessica Lindellová-Vikarbyová (Švéd.) +0,47, 5. Manuela Moelggová (Tal.) +0,82, 6. Julia Mancusová (USA) +0,85,… 16. Veronika Zuzulová (SR) +1,63