Lyžiarov na Chopku čakajú tento rok viaceré novinky

Chopok má novú atrakciu
Moderná 24-miestna kabínková lanovka Funitel spájajúca lyžiarske svahy na severnej strane Chopku. Funitel je kombináciou visutej a pozemnej lanovky, pričom umožňuje prepravu osôb pri sile vetra až do 120 km/h. Foto: SITA/Ivan Fleischer

POPRAD 26. októbra (WEBNOVINY) – Prepojenie lyžiarskych svahov na severnej a južnej strane Chopku vyvrcholí počas nadchádzajúcej zimnej sezóny otvorením Rotundy.

Ide o prepojenie vrcholovej stanice lanovky Funitel a stanice lanovky Chopok Juh, kde vznikne miesto pre oddych návštevníkov aj počas nepriaznivého počasia.

Všetky nové objekty staníc aj Rotundy vyrástli na mieste starej stanice.

Celková investícia stavby dosiahne 4,5 milióna eur, informovala Zuzana Fabianová zo spoločnosti Tatry mountain resorts.

Súčasťou Rotundy bude vyhliadková reštaurácia s 360-stupňovým panoramatickým výhľadom s kapacitou 100 miest. Z panoramatickej reštaurácie sa bude dať vystúpiť na 200-miestnu terasu.

Jasnej pribudne lanovka

Prízemie Rotundy poskytne rýchle občerstvenie s kapacitou 60 miest. Ubytovacia časť bude obdobou apartmánu Dedo na Lomnickom štíte vo Vysokých Tatrách. Rotunda ponúkne tri izby vyššieho štandardu a dve izby nižšieho športového štandardu so samostatnou recepciou a sociálnym zariadením.

V lyžiarskom stredisku Jasná pribudne v novej sezóne šesťsedačková lanovka v lokalite Lúčky s novým prístupovým bodom v Jasnej. Ten bude hneď vedľa 350-miestneho záchytného parkoviska. Prepravná kapacita novej lanovky bude 2 460 osôb za hodinu.

Táto lanovka v hodnote sedem miliónov eur bude vyvážať lyžiarov k najpopulárnejšej zjazdovke v stredisku Turistická. S tým súvisí aj prepojenie zjazdovky Turistická na zjazdovku v smere na Lúčky. Nová modrá zjazdovka Lúčky s dĺžkou 1,2 kilometra bude vhodná pre menej náročných lyžiarov a rodiny s deťmi. Jej úprava bude stáť 0,23 milióna eur.

Skipasy si lyžiari kúpia aj online

Dokončením minuloročných investícií je aj nové moderné opláštenie nástupných a výstupných staníc na Chopku. Novým nástupným bodom na južnej strane Chopku bude už túto zimu 520-miestne parkovisko Krupová. Aj tohto roku budú mať lyžiari k dispozícii bezplatný skibus.

Okrem skibusu budú môcť návštevníci strediska využívať aj akvaskibus, ktorý spojí akvapark Tatralandia so strediskom Jasná. Novinkou tohtoročnej lyžiarskej sezóny bude nákup skipasov cez internet.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom