M. Velitsovi patrí druhé miesto v 8. etape Okolo Rakúska

Martin Velits
Martin Velits Foto: Ilustračné foto SITA/Martin Medňanský

VIEDEŇ 10. júla (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Martin Velits obsadil 2. miesto v záverečnej etape cyklistických pretekov Okolo Rakúska, ktorá viedla z Podersdorfu pri jazere Neusiedler do Viedne a merala 122,8 km. Jazdca tímu HTC-Highroad predstihol na páske jedine Talian Daniele Bennati. Velits si za 2. miesto v etape pripísal 14 bodov do rebríčka UCI.

„Záverečný okruh vo Viedni som už poznal, keďže som ho išiel už tretíkrát. Celý týždeň som sa snažil ísť do špurtov, ale napokon mi to vyšlo až dnes. V závere som mal výhodnú pozíciu a som rád, že sa mi podarilo prísť do cieľa na druhom mieste. Na preteky Okolo Rakúska som nešiel s ambíciou dosiahnuť celkovo výsledok v popredí, skúsil som to v úvodnej etape v Kitzbübehli, ale keď som videl, že môžem bojovať o 30. – 40. miesto, tak som sa radšej sústredil na pokusy o únik. V jednej etape mi to takmer vyšlo, pelotón nás dostihol asi 5 km pred cieľom. O to som radšej, že na záver som sa dostal na 2. miesto. Svoj ďalší program ešte nepoznám, rád by som išiel na Vueltu,“ povedal pre agentúru SITA Martin Velits.

Celkovým víťazom Okolo Rakúska, ktoré boli v kategórii HC, sa stal Švéd Fredrik Kessiakoff pred Čechom Leopoldom Königom a Španielom Carlosom Sastrem. Martin Velits obsadil 55. priečku.

Výsledky:

8. etapa (Podersdorf – Viedeň, 122,8 km):

1. Daniele Bennati (Tal.) Leopard Trek 2:35:21 h, 2. Martin Velits (SR) HTC-Highroad, 3. Roger Kluge (Nem.) Skil – Shimano, 4. Christopher Sutton (Aus.) Sky, 5. René Weissinger (Nem.) Vorarlberg, 6. Jens Keukeleire (Belg.) Cofidis, Le Credit En Ligne všetci čas ako víťaz

Konečné poradie:

1. Fredrik Kessiakoff (Švéd.) Astana 26:59:26 h, 2. Leopold König (ČR) NetApp +2:28 min, 3. Carlos Sastre (Šp.) Geox-TMC +3:05, 4. Thomas Rohregger (Rak.) Leopard Trek +3:59, 5. Denis Meňšov (Rus.) Geox-TMC +4:02, 6. Mauro Santambrogio (Tal.) BMC +4:34, … 55. Martin Velits (SR) HTC-Highroad +29:08

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carlos SastreLeopold KönigMartin Velits