Macedónsko chce zlomiť šnúru prehier, vidí slabiny Slovákov

Marek Hamšík
Macedónsky futbalista Vance Sikov v súboji so Slovákom Marekom Hamšíkom počas novembrového kvalifikačného zápasu o postup na ME 2016, v ktorom slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila v Skopje 2:0. Skopje, 15. november 2014. Foto: SITA/AP

SKOPJE 12. júna (WEBNOVINY) – Macedónska futbalová reprezentácia vo štvrtok odcestovala na Slovensko, kde sa v nedeľu 14. júna o 20.45 v Žiline predstaví v stretnutí kvalifikácie o postup na ME 2016 vo Francúzsku.

Macedónsko sa po piatich zápasoch eliminácie nachádza na predposlednej piatej priečke v tabuľke „céčka“ s troma bodmi za štatistiku 1-0-4 pri skóre 5:12. Slovensko figuruje na čele s 15 bodmi za dokonalú bilanciu 5-0-0 (skóre 11:2) a už v najbližšom zápase si môže zaistiť prinajhoršom tretiu priečku v skupine zaručujúcu účasť v baráži. Potrebuje k tomu víťazstvo nad spomenutým Macedónskom a najviac remízový zisk Bieloruska v zápase proti Španielsku.

V novembrovom vzájomnom dueli v Skopje zvíťazilo Slovensko 2:0 po góloch Juraja Kucku a Adama Nemca.

Macedónsko nastúpi s novým trénerom

Žilinský duel bude premiérovým na lavičke macedónskeho tímu pre trénera Ljubinka Druloviča, ktorý v apríli vystriedal vo funkcii odvolaného Boška Gjurovského. Štyridsaťšesťročný Srb sa domnieva, že iba tímová robota môže Macedóncom priniesť pozitívny výsledok proti favorizovaným Slovákom.

Drulovič prezradil, že jeho zverenci si rýchlo osvojili vštepovanú filozofiu národného mužstva napriek negatívnej štatistike bývalej juhoslovanskej republiky na ihriskách súperov. Macedónsko takmer päť rokov nezvíťazilo vonku v súťažnom zápase a v posledných troch rokoch zakaždým ťahalo za kratší koniec.

Video: Slováci vyhrali v novembri nad Macedónskom 2:0

Tím chce nalomiť šnúru prehier

Posledný bodový zisk Macedónska u súpera sa zrodil 11. septembra 2012 v rámci kvalifikácie MS 2014 na pôde Škótska (1:1), ostatné víťazstvo 8. októbra 2010 v Andorre (2:0) počas eliminácie ME 2012.

„Tradíciu by sa konečne patrilo zrušiť. Macedónsko má proti Slovensku negatívnu bilanciu. Dúfam, že túto nepriaznivú históriu konečne zmeníme a zabodujeme mimo domova. Aby sme to dosiahli, potrebujeme plniť zadané úlohy. Slovensko je favoritom, má kvalitných hráčov, ktorí sú inšpiráciou pre mojich zverencov. Verím, že dosiahneme pozitívny výsledok,“ cituje portál Daily Macedonia Drulovičove slová na stredajšej tlačovej konferencii pred odchodom na Slovensko.

„Máme dostatok šikovných hráčov a vhodné riešenia pre každý post. Bohužiaľ, vypadli nám Kostovski a Šikov. Hráči chcú tvoriť kompaktné mužstvo a byť skutočný tím. Musíme byť organizovaní, navzájom si pomáhať a dodržiavať taktiku. Každý musí vedieť, aká je jeho úloha v tíme,“ doplnil niekdajší šikovný krídelník, účastník MS 1998 a ME 2000 vo farbách Juhoslávie.

Prácu nového trénera hráči pochvaľujú

Brankár Tome Pačovski má o novom trénerovi len tú najlepšiu mienku a pochvaľuje si pôsobenie pod jeho vedením. „Nový kouč priniesol do mužstva veľa pozitívnych vecí. Máme k nemu veľkú úctu. Analyzovali sme si Slovákov. Aj keď sa zdá, že sú nedotknuteľní, majú svoje slabiny a myslím si, že ich môžeme prekvapiť. Cestujeme s nádejou a túžbou na dobrý výsledok,“ vyhlásil gólman Vardaru Skopje.

Priaznivú atmosféru v tíme vyzdvihol aj najlepší macedónsky futbalista za rok 2014 Agim Ibraimi. „S novým trénerom som veľa pracoval. vytvoril v mužstve pozitívnu klímu a to je pre nás veľmi dôležité. Potrebujeme kompaktnosť a disciplínu. Slovensko je favorit, ale my si to môžeme prehrať len sami. Musíme myslieť pozitívne s vierou v úspešný rezultát,“ povedal 26-ročný stredopoliar slovinského NK Maribor.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Macedónska futbalová reprezentáciaSlovenská futbalová reprezentácia