Mačka dožila svoj deviaty život, zomrela v rekordnom veku

Najstaršia mačka nepotrebuje 9 životov, slávi rekordný vek
Foto: www.guinnessworldrecords.com

SAN DIEGO 9. júna (WEBNOVINY) – Mačka menom Tiffany, ktorá prišla na svet v kalifornskom San Diegu v čase, keď krajinu viedol Ronald Reagan, uplynulý týždeň uhynula. Svojej 73-ročnej majiteľke Sharon Voorhees robila spoločnosť 27 rokov, dva mesiace a deväť dní. S úctyhodným vekom sa svojho času ocitla aj na stránkach Guinnessovej knihy rekordov ako najstaršia žijúca mačka sveta.

Najstaršia mačka nepotrebuje 9 životov, slávi rekordný vek
Foto: www.guinnessworldrecords.com

Tiffany uhynula v noci, keď spala v posteli vedľa svojej majiteľky na vyhrievanom vankúši. „Posledné dni strávila vyhrievaním sa na terase alebo dolu v záhrade,“ prezradila majiteľka. Smrť domáceho miláčika, s ktorým strávila tretinu života, ju dojala. „Už sa s tým zmierujem. Boli sme spolu dlho a myslím, že koniec jej života bol dokonalý. Mala ma nekonečne rada a bola mi oddaná,“ dodala Voorhees pre denník Independent.

Američanka prezradila, že Tiffany si kúpila v obchode s chovateľskými potrebami ako šesťtýždňové mačiatko za desať dolárov. Krátko predtým oplakala stratu mačky, ktorá zomrela na rakovinu a mačiatko v obchode, do ktorého vbehla tesne pred zatvorením, sa na ňu veľmi podobalo. „Boli to najlepšie minuté peniaze v mojom živote,“ vyznala sa chovateľka.

Hoci Tiffany v prepočte na ľudský vek oslávila vyše 150 rokov, v historických záznamoch sa nájdu aj starší rekordéri. Najstaršou mačkou v histórii bola Creme Puff z amerického Texasu. Zomrela v roku 2005 vo veku 38 rokov.

Zástupcovia Guinnessovej knihy rekordov vydali prehlásenie, v ktorom vyjadrili smútok nad smrťou mačky, krátko na to spustili pátranie po držiteľovi nového rekordu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ronald Reagan