Maďari sa boja migrantov, kupujú si slzotvorný plyn

Utečenci
Azylantov do Körmendu priviezol v pondelok autobus z tábora v Bicske. Foto: SITA/AP

Budapešť 3. mája (WebNoviny.sk) – Obyvatelia západomaďarského mesta Körmend, kam priviezli v pondelok prvých 16 žiadateľov o azyl, si preventívne kupujú slzotvorný plyn kvôli bezpečnosti, napísal dnes denník Magyar Nemzet.

Hovorca mesta Dániel Molnár zdôraznil, že medzi obyvateľmi sa nešíri panika, ale panuje tam zvýšená opatrnosť. Do mesta prevelili z Veszprému 40 vojakov, aby svojou prítomnosťou upokojili obyvateľstvo.

Denník uviedol, že pracovníkov miestneho Tesca v súvislosti s príchodom cudzincov upozornili, aby nenosili vyzývavé oblečenie. Azylantov do Körmendu priviezol v pondelok autobus z tábora v Bicske. Körmendský stanový tábor, umiestnený v areáli policajnej odbornej strednej školy, je otvorený: migranti z neho môžu kedykoľvek odísť.

Na neďalekých hraničných priechodoch do Rakúska minulý týždeň zaviedli kontroly – rakúske orgány zastavujú autá, kontrolujú cestujúcich a požadujú od nich doklady. Na srbsko-maďarskom hraničnom úseku sa denne pokúša dostať na maďarské územie v priemere 500 migrantov, úspešných je zhruba 100 z nich.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom