Maďarské mesto zasiahla búrka s krúpami veľkými ako orechy

Prešov zasiahla silná búrka s krúpami
Silná búrka s krúpami po sedemnástej hodine v Prešove zamestnala hasičov. Najkritickejšia situácia bola na Sídlisku III. na uliciach Mirka Nešpora a Prostějovskej, kde kanalizácia nestíhala odvádzať vodu a v priebehu niekoľkých minút boli zaplavené ulice, chodníky aj medziblokové priestory. Prešov, 6. máj 2015. Foto: SITA/Viktor Zamborský

Szombathely 12. júla (WebNoviny.sk) – Búrka sprevádzaná intenzívnymi zrážkami vrátane krúp veľkosti orechov a prudkým nárazovým vetrom zasiahla v utorňajších skorých večerných hodinách maďarské mesto Szombathely.

Už v prvých minútach po výčinoch počasia dostali kompetentné zložky 40 hlásení o škodách v meste a jeho okolí. Prudký nárazový vietor strhol strechy viacerých objektov, vyvracal stromy, kým voda zaplavila komunikácie a ohrozovala aj budovy, najmä však nižšie položené miesta. Informovala o tom tlačová agentúra MTI.

Značné množstvo zrážok, ktoré spadlo v meste, narušilo v jeho viacerých lokalitách plynulosť dopravy. Iba v sobotu zasiahla severovýchod Maďarska búrková „superbunka“ sprevádzaná takisto prudkým nárazovým vetrom a krupobitím, ktorá zanechala v oblasti značné materiálne škody.

Okolo 500 spotrebiteľov bolo v dôsledku poškodenia energetickej siete dočasne bez elektrickej energie. Hasiči mali plné ruky práce s odstraňovaním vyvrátených stromov a zlomených konárov z cestných komunikácií, ale aj s odčerpávaním vody zo zaplavených pivníc. V máji zasiahli Maďarsko prudké búrky, ktoré zanechali škody vo výške takmer 1,5 miliardy forintov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom