Maďarskí a Francúzski hádzanári sú po dráme v semifinále

Oh_hádzaná
Radosť maďarských hádzanárov po víťazstve nad Islandom. Foto: SITA/AP

LONDÝN 8. augusta (WEBNOVINY) – Hádzanári Maďarska postúpili na Hrách XXX. olympiády v Londýne do semifinále.

Zverenci trénera Lajosa Mocsaia v stredu vyradili Islanďanov, obhajcov strieborných medailí z Pekingu 2008, po dvojnásobnom predĺžení 34:33.

V prvom polčase boli Maďari lepší a vyhrali ho 16:12. Po zmene strán hádzanári Islandu skvalitnili hru a poradilo sa im získať vedenie.

Ešte 14 sekúnd pred koncom druhého dejstva bol stav v ich prospech 27:26 a navyše hádzali pokutový hod. Gudjonsson však trafil len do ruky brankára Fazekasa a Lékai z protiútoku dve sekundy pred sirénou vyrovnal na 27:27.

Po prvom predĺžení bol stav opäť nerozhodný 30:30, v druhom už Island nedokázal „skrotiť“ nabudených Maďarov, ktorých podržal vynikajúci Fazekas. Islanďania na OH 2012 vyhrali základnú skupinu bez zaváhania, to však potom prišlo hneď na úvod vyraďovacej fázy.

Maďarskí reprezentanti o finále zabojujú v piatok 10. augusta proti víťazovi neskoršieho stredajšieho štvrťfinálového súboja Švédsko – Dánsko (19.00 h SELČ).

Spanielsko francuzsko

Hádzanári Francúzska postúpili na Hrách XXX. olympiády v Londýne do semifinále.

Obhajcovia zlatých medailí z Pekingu 2008 zdolali v stredajšom štvrťfinále Španielov gólom najlepšieho strelca zápasu Williama Accambrayho v poslednej sekunde druhého polčasu tesne 23:22 (9:12).

Po mojom prvom zápase na turnaji sa cítim veľmi dobre. V predchádzajúcich stretnutiach som len sledoval spoluhráčov na palubovke, teraz som konečne zasiahol do boja aj ja. Pri mojom víťaznom pokuse som nemal čo stratiť. Splnil som len to, čo odo mňa ľudia očakávali,“ uviedol strelec rozhodujúceho gólu, 24-ročný William

Výsledok:

Island – Maďarsko 33:34 po dvojnásobnom predĺžení (30:30, 27:27, 12:16)

Najviac gólov: Sigurdsson 8, Pálmarsson 7, Petersson 6 – L. Nagy 9, G. Iváncsik a Harsányi po 5

Španielsko – Francúzsko 22:23 (12:9)

Najviac gólov: Tomas González 6, Aguiagalde Akizu 5, Maqueda Peňo 5 – Accambray 7, Sorhaindo 4, Barachet 3