Madonna by na novom albume rada spolupracovala s Daft Punk

1. Madonna
Rebríček najlepšie zarábajúcich interpretov a interpretiek roka 2012 podľa magazínu Billboard. Foto: SITA

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Americká speváčka Madonna sa vyjadrila, že na novom albume by rada spolupracovala s francúzskym duom Daft Punk.

Uviedla to na portáli Reddit, kde tiež priznala, že novinka by mohla vyjsť na budúci rok. „Možno bude nový album. Čakám kým mi Daft Punk zavolajú naspäť,“ vyhlásila.

Päťdesiatpäťročná umelkyňa tiež prezradila, že novinka by mohla obsahovať akustické a orchestrálne remixy jej starších skladieb, pričom povedala, že by nikdy nenahrala rockový album.

Obrazom: Popová kráľovná Madonna

Madonna, celým menom Madonna Louise Ciccone, patrí k najvplyvnejším hudobníčkam všetkých čias a mnohí ju označujú za kráľovnú popu. V roku 1983 vydala eponymný sólový debutový album, z ktorého pochádza prvý singel Everybody. Ten sa stal tanečným hitom a Madonnina hviezda odvtedy prudko stúpala, keďže nasledovali úspešné nahrávky ako Like a Virgin (1984), True Blue (1986), Like a Prayer (1989) či Erotica (1992), ktorými posúvala hranice v mainstreamovej populárnej hudbe. Odvtedy vydala ďalšie štúdiovky, ako napríklad Ray Of Light (1998), Music (2000), Hard Candy (2008) alebo MDNA (2012).

Medzi jej úspešné single patria skladby ako napríklad Like A Virgin, Material Girl, Papa Don’t Preach, Like a Prayer, Express Yourself, Vogue, This Used to Be My Playground, Justify My Love, Frozen, Ray Of Light, Don’t Tell Me, Music či 4 Minutes. Okrem hudby sa venuje navrhovaniu šiat, písaniu kníh pre deti či filmu. Zahrala si napríklad vo filmovom muzikáli Evita (1996), za výkon v ktorom získala Zlatý glóbus. V roku 2011 sa v kinách objavila romantická dráma W.E., ktorú režírovala.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Madonna