Madonna navštívila nemocnicu v Malawi

Madonna
Madonna navštívila Queen Elizabeth Central Hospital v malawijskom meste Blantyre. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. júla (SITA/AP) – Americká speváčka Madonna navštívila Queen Elizabeth Central Hospital v malawijskom meste Blantyre. Interpretka sa prišla pozrieť, ako pokračuje výstavba detského oddelenia, ktoré v spomínanej nemocnici dala vybudovať. S prácami začali v máji 2015, pričom otvorenie je naplánované na začiatok budúceho roka. „Toto nové zariadenie bude v Malawi prvým, ktoré sa bude venovať detskej chirurgii a intenzívnej starostlivosti. Bude tak mať obrovský dopad v otázke záchrany životov detí. Okrem zvyšovania kvality a dostupnosti zdravotnej starostlivosti, plánujeme do budúcna aj školenie malawijského zdravotného personálu v oblasti pediatrie,“ uviedla 57-ročná interpretka pre agentúru Associated Press.

Oddelenie bude zahŕňať aj tri operačné sály určené pre detskú chirurgiu či kliniku s 50 lôžkami. „Zatiaľ nemáme názov, ale máme budovu a sny, ktoré budeme čoskoro verejne prezentovať,“ povedala speváčka. „Budem zodpovedaná za to, aby toto miesto a tiež vybavenie fungovali na primeranej úrovni. Mám pred sebou veľa práce, držte mi palce,“ dodala slávna rodáčka z Bay City v Michigane, ktorá si v minulosti z Malawi adoptovala chlapca Davida a dievča Mercy.

Madonna

, celým menom Madonna Louise Ciccone, patrí k najvplyvnejším hudobníčkam všetkých čias a mnohí ju označujú za kráľovnú popu. Hudobnú kariéru odštartovala začiatkom 80. rokoch v kapelách Breakfast Club a Emmy, no krátko na to sa vydala na sólovú dráhu.

V roku 1983 vydala debutový, eponymný album, po ktorom nasledovali nahrávky Like A Virgin (1984), True Blue (1986), Like A Prayer (1989), Erotica (1992), Bedtime Stories (1994), Ray Of Light (1998), Music (2000), American Life (2003), Confessions On A Dance Floor (2005), Hard Candy (2008), MDNA (2012) a Rebel Heart (2015). Medzi jej úspešné single patria skladby Like A Virgin, Material Girl, Papa Don’t Preach, Like a Prayer, Express Yourself, Vogue, This Used To Be My Playground, Justify My Love, Frozen, Ray Of Light, Don’t Tell Me, Music či 4 Minutes (feat. Justin Timberlake a Timbaland). Na konte má sedem cien Grammy a od roku 2008 je členkou Rock’n’rollovej siene slávy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Justin TimberlakeMadonna