Madonna rozhnevala návštevníkov koncertu dlhým meškaním

Madonna
Madonna počas vystúpenia v Denveri. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) – Americká speváčka Madonna rozhnevala svojich fanúšikov v Miami dlhým meškaním na koncertné pódium.

Jej predskokan, DJ Paul Oakenfold, skončil v pondelok svoju šou o 22:00, dve hodiny po tom, ako začal. Madonna sa však na stagei neukázala skôr ako o 23:30.

Po mnohých sťažnostiach zástupcovia hviezdy vydali vyhlásenie, že za meškanie sú zodpovedné technické problémy a prisľúbili, že druhá – utorková šou v Miami sa začne včas.

No aj v druhom prípade speváčka výrazne meškala, svoje vystúpenie odštartovala po 23:00, čo spôsobilo, že viacero ľudí opustilo sálu skôr, ako vôbec začala. Tím hviezdy druhé meškanie nevysvetlil ani sa zaň nijako neospravedlnil.

Obrazom: Americká popová speváčka Madonna

Päťdesiatštyriročná Madonna na svojom aktuálnom turné MDNA stihla spôsobiť rozruch viackrát – ukázala bradavku, na videu premietanom počas jej koncertov sa na čele líderky francúzskej krajne pravicovej politickej strany Národný front Marine Le Penovej objavovala svastika, opakovane vyjadrila svoju podporu ruskej punkovej skupine Pussy Riot, ktorú moskovský súd poslal na dva roky do väzenia za „výtržníctvo motivované náboženskou nenávisťou“.

Okrem toho sa na koncerte v Petrohrade verejne zastala gejov a lesieb i napriek zákazu verejnej propagácie homosexuality a v coloradskom Denveri šokovala, keď počas koncertu použila repliku zbrane. Miestnym tým pripomenula streľbu v meste Aurora, pri ktorej James Holmes 20. júla na premiére snímky Návrat Temného rytiera (2012) zabil 12 ľudí a 58 ďalších zranil.

Popová kráľovná Madonna
Foto: SITA/AP

Ruský súd zamietol žalobu voči Madonne

Ruský súd vo štvrtok zamietol žalobu voči americkej speváčke Madonne za to, že na svojom augustovom koncerte v Petrohrade vyslovila podporu gejom a lesbičkám. Speváčku zažalovali odporcovia homosexuálov, ktorí žiadali odškodné 333 miliónov rubľov (v prepočte približne 8,29 milióna eur).

Päťdesiatštyriročná Madonna vtedy publiku rozdala ružové náramky s heslami proti homofóbii a fanúšikom povedala, aby „bojovali za právo byť slobodní“. Jej slová boli reakciou na zákon, na základe ktorého v Petrohrade hrozí vysoká pokuta každému, kto „verejne propaguje homosexualitu, bisexualitu a transsexuálnu identitu“. Ruskí odporcovia homosexuálov následne na Madonnu podali žalobu, pretože podľa ich slov ohrozila mravnosť mládeže.

„Požadujeme, aby zaplatila za morálne škody, ktoré 9. augusta svojím konaním na koncerte spôsobila obyvateľom Petrohradu. Musíme obraňovať naše právo na normálny kultúrny život bez propagandy hodnôt a názorov, ktoré ruskej kultúre odporujú,“ vyhlásili vtedy protihomosexuálni aktivisti, ktorí sa pod žalobu podpísali. Sudca Vitalij Barkovskij však dnes ich žiadosť o odškodné zamietol, pričom dodal, že aktivisti by mali uhradiť právne výdavky organizácií, ktoré Madonnin koncert organizovali. Aktivisti uviedli, že sa proti rozsudku odvolajú.

Video: Madonna – Like A Virgin naživo z Miami 19. novembra 2012

https://www.youtube.com/watch?v=e8YjS36byjQ

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.hollywoodreporter.com a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe James HolmesMadonna