Madonna zaspieva v Prahe dvakrát, teší sa veľkému záujmu

Popová kráľovná Madonna
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. marca (WEBNOVINY) – Americká speváčka Madonna vystúpi v rámci svetového turné k aktuálnej štúdiovke Rebel Heart (2015) v Prahe dva razy. Interpretka už skôr potvrdila, že sa predstaví v O2 aréne v sobotu 7. novembra, teraz však pridala aj ďalší koncert, ktorý sa bude konať na rovnakom mieste o deň neskôr. Vstupenky na šou začnú predávať 26. marca.

„Vzhľadom na obrovský záujem sme pridali druhý koncert, ktorý sa bude konať 8. novembra v pražskej O2 aréne,“ potvrdil Petr Novák z usporiadateľskej agentúry Live Nation.

Video: Madonna – Living For Love

Päťdesiatšesťročná Madonna odštartuje turné 29. augusta v Miami, pričom do Európy sa presunie začiatkom novembra. Okrem Prahy sa predstaví dva razy napríklad aj v Kolíne nad Rýnom, Berlíne, Turíne, Amsterdame a Paríži. Fanúšičky a fanúšikov poteší aj v Štokholme, Barcelone, Londýne, či Glasgowe, kde 20. decembra ukončí európsku časť turné.

Spomínaný album Rebel Heart sa dostal do predaja 6. marca, pričom v základnej verzii obsahuje štrnásť skladieb. Ako hostia sa na nich podieľali Nicki Minaj, Mike Tyson a Chance The Rapper.

Madonna

, celým menom Madonna Louise Ciccone, patrí k najvplyvnejším hudobníčkam všetkých čias a mnohí ju označujú za kráľovnú popu. Hudobnú kariéru odštartovala začiatkom 80. rokoch v kapelách Breakfast Club a Emmy, no krátko na to sa vydala na sólovú dráhu.

V roku 1983 vydala eponymný debutový album, po ktorom nasledovali nahrávky Like A Virgin (1984), True Blue (1986), Like A Prayer (1989), Erotica (1992), Bedtime Stories (1994), Ray Of Light (1998), Music (2000), American Life (2003), Confessions On A Dance Floor (2005), Hard Candy (2008), MDNA (2012) a spomínaná novinka Rebel Heart.

Medzi jej úspešné single patria skladby Like A Virgin, Material Girl, Papa Don’t Preach, Like a Prayer, Express Yourself, Vogue, This Used To Be My Playground, Justify My Love, Frozen, Ray Of Light, Don’t Tell Me, Music či 4 Minutes (feat. Justin Timberlake a Timbaland). Na konte má sedem cien Grammy a od roku 2008 je členkou Rock’n’rollovej siene slávy. Ako herečka sa predstavila v snímkach Hľadám Susan. Zn.: Zúfalo (1985), Dick Tracy (1990), Veľké víťazstvo (1992), Štyri izby (1995) alebo Evita (1996). Režírovala tiež filmy Špina a múdrosť (2008) a W.E. (2011).

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Justin TimberlakeMadonnaMike TysonNicki Minaj