Maduro zatvorí hranicu s Brazíliou, chce tým zabrániť príchodu humanitárnej pomoci z USA

Nicólas Maduro,
Venezuelský prezident Nicólas Maduro. Foto: archívne, SITA/AP.

CARACAS 21. februára (WebNoviny.sk) – Venezuelský prezident Nicólas Maduro, ktorého veľká časť medzinárodného spoločenstva už označuje za neligitímneho prezidenta, sa rozhodol zatvoriť hranicu s Brazíliou, aby tak zabránil príchodu humanitárnej pomoci z tejto krajiny.

Medzinárodná provokácia

Maduro naďalej tvrdí, že jeho krajina netrpí žiadnou krízou, napriek tomu, že z nej z ekonomických dôvodov ušli už milióny obyvateľov. Podľa Madura je účelom humanitárnej pomoci, ktorú sa do Venezuely snažia dostať Spojené štáty a mnohé iné krajiny, jeho zosadenie z postu prezidenta.

„To, čo robí americké impérium a jeho bábky, je medzinárodná provokácia,“ vyhlásil vo štvrtok Maduro v televíznom prejave, obkolesený predstaviteľmi venezuelskej armády.

Uzatvorenie hranice aj s Kolumbiou

Ako dodal, rozmýšľa aj nad tým, že z rovnakých dôvodov ako hranicu s Brazíliou prikáže zatvoriť aj hranicu s Kolumbiou.

K hraniciam s Brazíliou sa vydali vo štvrtok ráno z venezuelskej metropoly Caracas troma autobusmi predstavitelia venezuelskej opozície na čele s jej lídrom Juanom Guaidóom, ktorého veľká časť medzinárodného spoločenstva uznáva za jediného legitímneho dočasného prezidenta krajiny.

Podľa pôvodného plánu mali predstavitelia opozície doraziť v sobotu do hraničného mesta Pacaraima a prevziať tam zahraničnú humanitárnu pomoc z Brazílie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juan GuaidóNicolas Maduro