Madurov minister zahraničia tajne rokoval s vyslancom USA a pozval ho do Venezuely

Nicolas Maduro
Venezuelský prezident Nicolas Maduro. Foto: archívne, SITA/AP

CARACAS 15. februára (WebNoviny.sk) – Venezuelský prezident Nicolás Maduro v rozhovore pre americkú tlačovú agentúru AP vo štvrtok povedal, že jeho minister zahraničia nedávno dvakrát tajne rokoval v New Yorku s osobitným vyslancom USA pre Venezuelu Elliottom Abramsom.

Podporuje zosadenie Madura

Stalo sa tak napriek tomu, že administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa otvorene podporuje úsilie o zosadenie Madura. Hoci venezuelský líder ostro skritizoval konfrontačný postoj Trumpa voči jeho socialistickej vláde, zároveň vyjadril nádej, že bude mať možnosť sa s americkým prezidentom čoskoro stretnúť s cieľom vyriešiť krízu týkajúcu sa uznania opozičného lídra Juana Guaidóa za právoplatného prezidenta Venezuely.

Maduro tiež povedal, že jeho minister zahraničia počas pobytu v New Yorku pozval vyslanca Abramsa, aby „súkromne, verejne alebo tajne“ pricestoval do Venezuely.

Stretnutia trvali niekoľko hodín

„Ak sa chce stretnúť, nech mi len povie kde, kedy a ako a ja tam budem,“ uviedol Maduro bez poskytnutia bližších detailov. Obe zmienené newyorské stretnutia podľa neho trvali niekoľko hodín.

Vo Venezuele sa čoraz viac prehlbuje ekonomická a sociálna kríza. Maduro sa ocitol pod rastúcim tlakom doma i v zahraničí po tom, čo USA aj väčšina západných vlád uznali za prechodného venezuelského prezidenta lídra opozície Guaidóa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpJuan GuaidóNicolas Maduro