Magistrát nesúhlasí s menením čiernej stavby na Beblavého

Protest proti stavbe na Beblavého
Protest občanov proti výstavbe bytového domu na Beblavého ulici v Bratislave, ktorý zorganizovala iniciatíva Bratislava otvorene. Bratislava, 18. apríl 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) – Bratislavský primátor Milan Ftáčnik sa v mene hlavného mesta odvolal proti rozhodnutiu bratislavskej mestskej časti Staré Mesto, ktoré dodatočne povolilo zmenu rozostavanej stavby domu na Beblavého.

Magistrát v zákonnej lehote požiadal, aby rozhodnutie vydané mestskou časťou 23. septembra zrušili. V tlačovej správe o tom informoval riaditeľ kancelárie primátora Bratislavy Ľubomír Andrassy.

Ako uviedol Andrassy, mesto v odvolaní okrem iného konštatuje, že stavebný úrad je povinný v rámci konania preveriť, či predložená dokumentácia spĺňa podmienky územného rozhodnutia.

„Zároveň sú určené požiadavky na zabezpečenie súladu urbanistického a architektonického riešenia stavby s okolitým životným prostredím, najmä na výškové polohové umiestnenie nového objektu,“ informoval Andrassy.

Obrazom: Protest proti stavbe na Beblavého

Bratislavský primátor sa nestotožnil ani s konštatovaním staromestského stavebného úradu, že zvýšenie stavby o 2,5 metra je spôsobené len formálnou technickou chybou územného plánu zóny. Nedodržanie výšky je podľa neho spôsobené aj tým, že pri stavbe bytového domu narástli konštrukčné výšky podlaží oproti pôvodnej dokumentácii o viac ako meter.

„Zmena novostavby na Beblavého ulici je tak v rozpore s Územným plánom zóny Podhradie, pretože nie sú splnené záväzné regulatívy pre výšku objektu. Mesto o tejto skutočnosti informoval aj bratislavský krajský pamiatkový úrad,“ dodal na záver Andrassy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír AndrassyMilan Ftáčnik