Majk Spirit má nos na talenty, VeronikaS zverejnila novinku

VeronikaS
VeronikaS začínala so spevom už ako dieťa, pričom spočiatku ju inšpirovali najmä českí folkoví interpreti. Foto: Kristiana Vavreková Photography

BRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka Veronika Strapková, známa ako VeronikaS, zverejnila pieseň Ama be. „Ama be je slangový vyraz, ktorý sa používa na označenie toho, čím sa rozhodneme, že chceme byť. Američania tento výraz píšu v tvare I’mma be, no ja som ho poupravila na slangové Ama be, čo sa mi viac páči a príde mi jednoduchšie a zrozumiteľnejšie. Prvýkrát som ho zaregistrovala u Beyoncé, keď rozprávala o tom, ako si predstavuje svoj album – že chce byť úprimná a chce doň dať svoju dušu – I’mma be honest. Predstava byť úprimný sa mi zapáčila, a tak som si to začala spievať a neskôr som k tomu dopísala text, v ktorom som vetu I’mma be honest obmenila na I’mma be me, pretože naozaj úprimní sme vtedy, ak sme úprimní k sebe – ak sme sami sebou,“ uviedla na margo novinky speváčka.

O réžiu sa postaral Michal Nemtuda

„Ama be je teda o tom, že prijímam to, kým som, že je to ok, že všetko, čo som zažila, ma formovalo a dnes na základe toho kráčam ďalej,“ dodala.

Interpretka k piesni ponúkla aj videoklip, v ktorom sa okrem nej predstavilo aj množstvo ďalších ľudí, ako napríklad rehoľná sestra čítajúca knihu Päťdesiat odtieňov sivej (2011) spisovateľky E. L. James. O réžiu sa postaral Michal Nemtuda.

„Páči sa mi Michalova práca a jeho energia, je veľmi kreatívny. Na námete klipu sme pracovali spoločne. Ja som prišla s konceptom a témou, s tým, čo by som chcela povedať a ako a Michal to celé upresnil,“ povedala VeronikaS.

Video: VeronikaS – Ama be (I’mma be)

Mníška nemusí byť jednofarebná

„Chceme ukázať, že ak sa ľudia začnú správať nestereotypne, môžu stále ostať sami sebou. Baletka bude baletkou, aj keď si oblečie koženú bundu. Mníška nemusí byť jednofarebná. Je mníškou a zároveň je ženou. Je oboje. Žije v celibáte, ale vnútri je stále ženou. Aj keď vieme, že mníšky si asi neprečítajú eroticky ladené knihy, ale cez notoricky známu knižku chceme poukázať na ich ženskosť a na to, že mníšsky habit je len ich časť, nie celok. Že jednoducho všetci môžeme byť sami sebou a nie zosobnením stereotypu ako nás vníma okolie,“ objasnila speváčka.

Skladba Ama be vznikla v spolupráci s vydavateľstvom Spirit Music Label. „Spirit Music mi dalo šancu cítiť sa niekde ako doma. Vďaka môjmu manažérovi Máriovi Bihárymu som sa osobne zoznámila s kultúrou, ktorá sa mi vždy páčila. Bola som spievať na Black Tour a začala som nahrávať aj s hip-hopovými producentmi, vďaka čomu som sa zase posunula niekam inam. Cítim sa tam dobre a úplne prirodzene. Nikto sa ma nesnaží zmeniť, snažia sa mi pomôcť, ukázať mi cestu. Vždy si ju však musím prejsť sama. Inak by to nebolo správne,“ vyjadrila sa interpretka, ktorá rada trávi čas v štúdiu Downtown Artist v Londýne.

VeronikaS začínala so spevom už ako dieťa

„Teraz tam nie som až tak často, keďže sa viac sústredím na pracovné povinnosti na Slovensku, ale vždy, keď môžem, idem tam a niečo nahráme,“ uviedla.

VeronikaS začínala so spevom už ako dieťa, pričom spočiatku ju inšpirovali najmä českí folkoví interpreti. Väčšinu textov napísala v angličtine, pretože s nahrávaním začala počas výmenného študijného pobytu v Londýne. Vlani sa zúčastnila v súťaži Hlas Česko Slovenska. Ponúkla už single What Can I Tell You a Blindfolded. Tento rok plánuje vydať debutový album. „Chcem vydať ešte nejaké single a spraviť pár hudobných spoluprác, na ktoré sa veľmi teším,“ uzavrela.

Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z agentúry Soul For Show a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Majk Spirit