Majster sveta Gilbert ukončil sezónu nepríjemným pádom

Ôsma etapa na Tour de France
Philippe Gilbert z Belgicka bol pomalší od Costu o 12 sekúnd. Foto: SITA, AP Photo/Laurent Rebours

MILÁNO 1. októbra (WEBNOVINY) – Cyklistický majster sveta Philippe Gilbert ukončil sezónu nepríjemným pádom, pre ktorý nedošiel do cieľa sobotňajších pretekov Okolo Lombardie.

Moja sezóna sa skončila tak zle, ako sa začala,“ povedal s ironickým úsmevom podľa cyclingnews.com Philippe Gilbert. „Bol to krásny pád. Myslím si, že na stupnici od jedna do desať by som dostal známku 9,5,“ uviedol na Twitteri jazdec BMC. Gilbert si pri páde nič nezlomil.

Belgičan absolvoval preteky v dúhovom drese majstra sveta. Ten si vybojoval pred vyše týždňom v holandskom Valkenburgu. Sezóna 2012 ho nezastihla v najlepšej pohode. Chuť mu napravili iba majstrovstvá sveta, viaceré ďalšie ciele nenaplnil. Teraz bude mať do 20. októbra voľno, potom ho čaká stretnutie s ďalšími jazdcami a realizačným tímom BMC v Belgicku. O štyri dni neskôr sa zúčastní na prezentácii Tour de France.