Majstri sveta Francúzi zakončili rok 2018 víťazstvom, gólovým hrdinom bol Giroud

Olivier Giroud
Olivier Giroud strieľa gól do siete Uruguaja, ktorým rozhodol o triumfe Francúzska 1:0. Paríž, 20. november 2018. Foto: SITA/AP.

PARÍŽ 21. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Francúzska ukončili kalendárny rok 2018 domácim víťazstvom 1:0 nad Uruguajom v utorňajšom prípravnom zápase. Na Stade de France sa ako jediný presadil Olivier Giroud z pokutového kopu. Diváci tak videli posledný zápas aktuálnych víťazov MS 2018 pred dlhšou prestávkou, ktorá potrvá štyri mesiace.

Zápas proti Juhoameričanom priniesol pre domáci celok viaceré zmeny. Ferland Mendy si prvý raz nasadil kapitánsku pásku, Tanguy Ndombele nahradil v strede poľa Stevena N’Zonziho, ktorý prejavoval známky nespokojnosti po tom, čo ho tréner vystriedal v zápase proti Holandsku (0:2). Po viac než dvojročnej prestávke si obliekol reprezentačný dres aj Mamadou Sakho.

Sklamanie z nepostupu na Final Four

Francúzi v stretnutí jasne dominovali a proti Uruguajčanom, ktorí sa zameriavali na hĺbkovú defenzívu, mali k dispozícii veľa priestoru. Hoci išlo iba o prípravný zápas, víťazstvo bolo pre domácich dôležité.

„Potrebovali sme ukončiť tento rok dobrým výsledkom. Sme sklamaní, že sme sa nedostali do najlepšej štvorky v Lige národov. Chceli sme však na tento neúspech zareagovať kvalitne a podarilo sa nám to,“ poznamenal po stretnutí Giroud, pre ktorého to bol gól s poradovým číslom 33 v národnom drese.

Spokojný tréner Deschamps

Hoci „krajina galského kohúta“ nepostúpila na záverečný turnaj Ligy národov Final Four, môžu sa zverenci Didiera Deschampsa tešiť z nesmierne úspešného roka. Po druhý raz v histórii sa im podarilo získať titul majstra sveta práve pod vedením tohto 50-ročného kouča.

„Nebol to od nás najlepší výkon, ale hrali sme lepšie ako v predchádzajúcom zápase. Bolo pre nás dôležité uzavrieť rok pozitívnym výsledkom,“ povedal po zápase najlepší tréner roka podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).