Majstrom sveta v časovke cyklistov sa stal Talian Filippo Ganna, Slovák Cully zaostal

Filippo Ganna
Talian Filippo Ganna počas svojej víťaznej jazdy v časovke na svetovom šampionáte v talianskej Imole. Foto: SITA/AP

Taliansky cyklista Filippo Ganna sa teší z premiérového titulu majstra v časovke. Na šampionáte v talianskej Imole Ganna dosiahol na 37,1 km víťazný čas 35:54 min s rýchlostným priemerom 52,981 km/h.

Ganna zvíťazil s náskokom 26 sekúnd pred Belgičanom Woutom van Aertom a 29 sekúnd pred Švajčiarom Stefanom Küngom.

Obhajca titulu z dvoch posledných svetových šampionátov Austrálčan Rohan Dennis sa musel uspokojiť s piatym miestom a mankom 39 sekúnd na víťaza.

Ďalší z favoritov Holanďan Tom Dumoulin skončil desiaty (+1:14 min). Jediný Slovák v 56-člennom štartovnom poli Ján Andrej Cully obsadil 48. miesto, keď za víťazom zaostal o 4:48 min.

„Je to môj najväčší úspech, splnený sen. Obrovská vďaka za podporu patrí členom talianskeho tímu, ale aj britskému Ineosu, za ktorý jazdím. Som rád, že sa môj prvý dúhový dres zrodil doma v Taliansku. Posledné dni prípravy som už trávil len rozhovormi s priateľmi a cyklistickým témam sme sa vôbec nevenovali. Som šťastný, že mi to vyšlo,“ uviedol Filippo Ganna v prvom televíznom interview.

Viac k osobe Filippo GannaJán Andrej CullyRohan DennisStefan KüngTom DumoulinWout van Aert