Majstrovskí „barani“ prehrali v Detve, Zvolen a Nitra triumfovali a Poprad získal len jeden bod

Anton Kislitsyn, Henrich Ručkay

KOŠICE 2. novembra (WebNoviny.sk) – V piatkovom zápase 19. kola najvyššej slovenskej hokejovej Tipsport ligy sa na ľade zrodili dve prehry domácich tímov, ale aj dve výhry hosťujúcich klubov.

Hokejisti Košíc natiahli šnúru prehier už na tri stretnutia, na vlastnom ľade podľahli hráčom MAC Budapešť vysoko 4:8.

V závere strieľala len Budapešť

Ako prvý v zápase udreli hostia v 4. min gólom Mátyása Odnogu, avšak už o necelé dve minúty vyrovnal Peter Galamboš. Nerozhodný stav dlho nevydržal, v 8. min sa presadil útočník Budapešti Christopher Bodó, v 10. min potrestal vylúčenie domácich Chris Langkow.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie hráči maďarského tímu, do polovice stretnutia skórovali Gábor Bugár a Brance Orban. Domácim iskričku nádeje vykresal gólom v oslabení Marcel Haščák. Košice do druhej sirény skórovali ešte dvakrát z hokejok Haščáka a Martina Dudáša, za MAC Budapešť sa presadil István Terbócs.

V záverečnej časti hry strieľali góly už iba hostia, v 41. min sa presadil Jared Brown a 10 minút neskôr spečatil skóre stretnutia Jesse Ray Dudás.

Nitrania si odniesli všetky body

Hokejisti HK Nitra triumfovali na ľade MsHK Doxxbet Žilina 4:2. Po bezgólovej prvej tretine vstúpili do prostredného dejstva lepšie domáci, gólmi Dominika Reháka a Michala Bartu viedli v 27. min už 2:0. Nitrania dvoma zásahmi v priebehu 16 sekúnd vyrovnali, presadili sa Erik Čaládi a Juraj Majdan.

Hostia sa ešte v druhej tretine dostali do vedenia, keď sa presadili Graeme McCormack a Kale Kerbashian. V tretej tretine neskóroval ani jeden tím a Nitrania si zo Žiliny odniesli všetky body. Žilinčania neuspeli po dvoch triumfoch, hokejisti HK Nitra predĺžili sériu víťazstiev na tri duely.

Miškovec triumfoval po predĺžení

Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec triumfovali na vlastnom ľade nad hráčmi HK Poprad 3:2 po predĺžení . Popradčania viedli po prvej tretine 2:0 zásahmi Samuela Mlynaroviča a Dávida Bondru.

V druhej tretine zavelil k obratu kontaktným gólom Bence Szirányi. Deväť minút pred koncom tretej tretiny využil presilovú hru obranca Jamie Milam a vyrovnal na 2:2. O dvoch bodov pre maďarský tím rozhodol v 65. min Bálint Magosi. Hokejisti Miškovca uspeli druhýkrát po sebe.

Snaha Trenčína nestačila

Hokejisti HKM Zvolen zdolali hráčov Dukly Trenčín 4:2. Zvolen v priebehu 63 sekúnd v druhej tretine strelil tri góly a dostal sa do výrazného vedenia.

Náskok domáceho tímu zvýšil Peter Šišovský v tretej časti. Trenčín sa však nevzdal a v závere skórovali Tibor Varga a Mário Bližňák, ale na body to napokon nestačilo. Zvolenčania uspeli druhýkrát po sebe.

Detva triumfovala nad úradujúcim majstrom

Hokejisti HC 07 Detva triumfovali na vlastnom ľade nad hráčmi úradujúceho majstra HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:1 . Domáci sa ujali vedenia v 14. min, presadil sa Ladislav Ščurko.

Po bezgólovej prostrednej časti zvýšili Podpoľanci svoj náskok, 11 minút pred koncom skóroval Matej Giľák. Banskobystričania síce zdramatizovali záver zásahom Brocka Higgsa v 56. min, ale ďalšie góly už nepridali. Detva prerušila sériu šiestich nezdarov po sebe, hostia neuspeli po štyroch víťazstvách.

Nové Zámky poistili vedenie už v druhej tretine

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili pred vlastnými divákmi nad hráčmi Liptovského Mikuláša 3:1. Tím z južného Slovenska postavil základný kameň úspechu už v prvej časti.

Prvý gól zápasu strelil v 8. min v presilovej hre Adam Zbořil, 16 sekúnd pred prvou sirénou skóroval aj Patrik Rogoň. Vedenie domáceho tímu poistil v druhej tretine z trestného strieľania Henrich Ručkay.

V úvode tretieho dejstva sa presadil krídelník Liptákov Martin Kriška a stanovil finálny rezultát. Nové Zámky využili zaváhanie konkurenčného HC Košice a triumfom sa posunuli na druhé miesto tabuľky Tipsport ligy so sedembodovým mankom na vedúci Zvolen. Liptovský Mikuláš je ôsmy.

Tipsport liga 2018/2019 – 19. kolo

• piatok:

HC Košice – MAC Budapešť (Maď.) 4:8 (1:3, 3:3, 0:2)
Góly: 6. Galamboš (Šoltés, Hričina), 30. Marcel Haščák (Šedivý), 32. Dudáš, 38. Marcel Haščák (Brophey, L. Nagy) – 4. Odnoga (Szabad), 8. Bodó (B. Orban, Langkow), 10. Langkow (Bodó, B. Orban), 25. Bugár (J. Brown, Pozsgai), 29. B. Orban (Bodó, Pozsgai), 37. Terbócs (Kreisz), 41. J. Brown (Klempa, Vokla), 51. J. Dudás (K. Nagy, Terbócs)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolin – Gajan, M. Smrek, 3843 divákov

Košice: Habal (od 37. do 53. M. Nagy) – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Dudáš, McDowell, Šedivý, Hudák – L. Nagy, Brophey, Žitný – Kafka, Klíma, Marcel Haščák – Šoltés, Galamboš, Hričina – Š. Petráš, Suja, Jokeľ
Budapešť: Rajna – Bugár, Pozsgai, Fejes, Burt, J. Dudás, Vokla, Szigeti – Bodó, C. Langkow, B. Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Kreisz – Szabad, Majoross, Odnoga

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 2:4 (0:0, 2:4, 0:0)
Góly: 25. Dominik Rehák (Hrazdíra), 27. Bárta (Podešva) – 28. Čaládi (Mezei), 28. J. Majdan (K. Morrison), 30. McCormack (Lantoši, J. Majdan), 30. Kerbashian
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Rencz – Vyšný, Pálkövi, 826 divákov

Žilina: Horčička – Bagin, Kučný, Žilin, Mendrej, Matejka, Pastor – Milý, Podešva, Bárta – Rudolf Huna, Surovka, Jenčík – J. Ručkay, Húževka, Síkela – Mokrohajský, Dominik Rehák, Hrazdíra
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, Čaládi, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – S. Buček, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, J. Majdan – Fominych, D. Richard, J. Šiška

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HK Poprad 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 34. Szirányi (Ritó, J. Vas), 52. J. Milam (Pance), 65. Magosi – 18. Mlynarovič (S. Takáč, D. Brejčák), 19. D. Bondra (L. Kozák, Heizer)
Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Kalina – Bogdaň, Jobbágy, 1705 divákov

Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Láda – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, J. Vas, Pance – R. Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajós, Ritó
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, Š. Fabian – R. Václav, Mlynarovič, S. Takáč – P. Koyš, Zagrapan, Kundrik – D. Bondra, Heizer, P. Svitana – Macík, Belluš

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
Gól: 39. Kytnár (Drgoň, Michal Chovan), 39. Špirko (Vandane, Vandas), 40. M. Halama (Lušňák, D. Růžička), 45. Šišovský (Lušňák, Vandane) – 53. T. Varga (Holenda), 55. Bližňák (Radivojevič)
Vylúčení: 2:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, M. Adamec – J. Tvrdoň, Synek, 2807 divákov

Zvolen: Skapski – Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Pöyhönen, Drgoň, Dubina – S. Petráš, Špirko, Vandas – Šišovský, M. Halama, Lušňák – Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Andrisík, P. Halama, Marcinek
Trenčín: M. Valent – Luža, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, L. Kovář, Niko, Špankovič – O. Mikula, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – Ölvecký, Bližňák, T. Varga – Ján Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec

HC 07 Detva – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 14. Ščurko (Puliš, Murček), 49. Giľák – 57. Higgs (Asselin)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Selleck (Banská Bystrica) 10+DKZ za nešportové správanie sa, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Fridrich – Výleta, Rojík, 799 divákov

Detva: R. Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F. Fekiač, Gachulinec, Hedera – Puliš, Murček, Ščurko – R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Král, Matúš Chovan, Tibenský – M. Surový, P. Valent, Giľák
Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Sarvaš, Nemčík – Asselin, Buc, Selleck – J. Sýkora, Higgs, T. Török – Kabáč, A. Šťastný, Gabor – Bartánus, Lichanec, R. Varga

MHC Mikron Nové Zámky – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 8. A. Zbořil (J. Jurík, Hain), 20. Rogoň, 32. H. Ručkay (tr. strieľanie) – 41. Kriška (A. Lištiak, Tamáši)
Vylúčení: 6:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Haszonits (Maď.) – Šefčík, Váczi (Maď.), 1925 divákov

Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, König, M. Henderson, Hatala – Bajtek, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík – Jakúbek, Urban, Rogoň – Ondrušek, A. Fábry, Slávik
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, M. Bača, Fereta, P. Horváth, R. Suchý, Kurali, J. Nemec, Košecký – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – J. Sukeľ, Oško, M. Uram – A. Lištiak, Tamáši, Števuliak – Uhrík, Piatka, Vybíral

Viac k osobe Ján PardavýLadislav ŠčurkoMarcel HaščákMário BližňákMichal ChovanRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna