Majstrovský Slovan v Košiciach nezaváhal, Trenčín zakopol

Majstrovský Slovan nezaváhal ani v Košiciach
Zľava: Richard Lásik z Bratislavy a Ján Novák z Košíc v zápase MFK Košice - Slovan Bratislava 5. kola futbalovej Fortuna ligy. Košice, 10. august, 2014. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 10. augusta (WEBNOVINY) – Hráči bratislavského Slovana zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže na ihrisku Košíc 2:1 a vo Fortuna lige 2014/2015 majú po troch odohratých dueloch plný počet 9 bodov.

Pred viac ako štvortisícovou diváckou návštevou mali obaja súperi v prvom polčase niekoľko šancí na gól, no skóre sa nemenilo.

Obrazom: Majstrovský Slovan nezaváhal ani v Košiciach

Po zmene strán poslal Slovan do vedenia v 52. min Halenár po centri striedajúceho Milinkoviča a ten istý hráč o 17 minút neskôr pridal aj gólovú poistku. Za domácich skorigoval v 81. min, no vyrovnať sa už Košičanom nepodarilo. Východniari zatiaľ v tejto ligovej sezóne nezískali ani jeden bod.

Futbal – Fortuna liga 2014/2015 – 5. kolo – nedeľa:
MFK Košice – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)

Góly: 81. Viazanko – 52. a 69. Halenár ŽK: 48. Viazanko (Košice), rozhodovali: Jaška – Chládek, Tomčík, 4322 divákov

Košice: Stijakovič – Ostojič, Korijkov, Sekulič, Kavka (88. Pačinda) – Viazanko, Bukata, Šinglár, Skvašík (55. O. Diaby) – J. Novák (75. Haskič), Škutka

Slovan: D. Perniš – Bagayoko (46. Milinkovič), Čikoš, Niňaj, Jablonský – D. Hudák, Grendel, Lásik, Halenár (78. Zofčák) – K. Mészáros, Peltier (66. Fořt)

Hráči Trnavy nepotvrdili v 5. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže úlohu favorita a na domácej pôde podľahli nováčikovi z Podbrezovej 0:1 (0:1). Jediný gól nedeľňajšieho stretnutia zaznamenal už v 12. min debutant v horehronskom tíme Peter Gál-Andrezly – loptu po krídle potiahol Nworah, brankár Rusov ju iba vyrazil a dobiehajúci Gál-Andrezly nemal problém skórovať.

Vyrovnať mohol ešte v prvom polčase domáci Janečka, no jeho hlavička sa nezmestila medzi žrde Maťašovského. Spartak mal častejšie loptu na svojich kopačkách, ale jeho tlak hostia s prehľadom kontrolovali. Domáci sa snažili po zmene strán aspoň vyrovnať, ale ich snahu marila nepresná koncovka.

Podbrezová po sérii troch prehier zaznamenala vo Fortuna lige 2013/2014 druhý triumf v rade, Spartak zase v druhom súboji po sebe vyšiel bodovo naprázdno.

FC Spartak Trnava – ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:1)

Gól: 12. Gál-Andrezly, ŽK: 18. Martin Tóth, 29. Casado, 72. Soungole – 32. Vaščák, rozhodovali: Kružliak – Benko, Ferenc, 2634 divákov

Trnava: Rusov – Janečka, Martin Tóth (67. Mikinič), Bortel, Čonka – Špalek, Casado (73. Richnák), Grabež (42. Soungole), Cléber – Mikovič, Vyskočil

Podbrezová: Maťašovský – Andrič, Kupčík, Minčič, Greško – Gál-Andrezly (85. J. Pančík), Harvilko – Nworah (89. Galo), Podio, M. Pančík – Vaščák (80. Gerec)

.

Hráči AS Trenčín v nedeľu večer prišli o prvé body v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži, keď v súboji 5. kola Fortuna ligy 2014/2015 remizovali na pôde MFK Ružomberok 1:1.

Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre v 61. min hosťujúci Hajradinovič, ktorý z priameho kopu z 25 metrov trafil presne do horného rohu Šavolovej bránky.

Domáci gólovo odpovedali už o tri minúty neskôr, keď striedajúci L. Lupták prekonal ‚rozhodenú‘ defenzívu Trenčanov. Mužstvo spod hradu Matúša Čáka má po nedeli na svojom konte 10 bodov a patri mu 2. miesto v tabuľke Fortuna ligy, Ružomberok je s troma bodmi za tri remízy na predposlednej jedenástej pozícii.

MFK Ružomberok – AS Trenčín 1:1 (0:0)

Góly: 64. L. Lupták – 61. Hajradinovič, ŽK: 60. Práznovský (Ružomberok), rozhodovali: Vnuk – Slyško, Ádám, 2028 divákov

Ružomberok: Šavol – Ondrek, Kružliak, Práznovský, A. Lovás (77. Vaniš) – Martin Nagy – Gerát (86. J. Vavrík), Turčák, Liener (46. L. Lupták), Mário Almaský – Zreľák

Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Holúbek – Lobotka – Rundič, Hajradinovič, Opatovský (69. Rabiu Ibrahim) – F. Kubík (69. Moses Simon), Mondek