Majstrovský Slovan v ouvertúre Fortuna ligy porazil nováčika

1. kolo futbalovej Fortuna ligy
Zľava: Ľuboš Kupčík z Podbrezovej a Pavel Fořt zo Slovana v zápase 1. kola futbalovej Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová. Bratislava, 11. júl 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Úradujúci majster ŠK Slovan Bratislava vstúpil úspešne do nového ročníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2014/2015. V piatkovom podvečernom dueli 1. kola „belasí“ zdolali v domácom prostredí nováčika ŽP Šport Podbrezová tesne 2:1 (1:1) a pripísali si prvé tri body do tabuľky.

Obrazom: Slovan zvíťazil nad Podbrezovou

Favorizovaný Slovan sa na Pasienkoch ujal vedenia po polhodine hry presnou hlavičkou Marka Milinkoviča, o šesť minút neskôr však po rohu za „železiarov“ vyrovnal krížnou strelou Juraj Hovančík. Rozhodnutie padlo desať minút pred koncom stretnutia. Hrdinom sa stal srbský legionár Milinkovič, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:1.

Futbal – I. liga 2014/2015 – 1. kolo – piatok:
ŠK Slovan Bratislava – ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:1)

Góly: 30. a 80. Milinkovič – 36. Hovančík, ŽK: 68. Milinkovič – 58. Kunca, 89. Podio, 90. Kožička, rozhodovali: Leško – E. Weiss, Hancko, 1492 divákov

Slovan Bratislava: D. Perniš – Čikoš, D. Hudák, Niňaj, Jablonský – Lásik (85. Grendel) – Žofčák (73. L. Peltier), Halenár, Milinkovič (90.+ K. Mészáros) – Soumah, Fořt

Podbrezová: J. Baláž – Snitka, Kupčík, Minčič, M. Pančík – Kochan, Hovančík – J. Pančík (77. Kožička), Podio, Kunca (60. Harvilko) – Vaščák (74. Gerec)