Majstrovský Zvolen verí, že nový tréner tím naštartuje

Zvolen supler
Prvý tréning hokejistov Zvolena pod vedením trénera Júliusa Šuplera Foto: facebook.com/hkmzvolen

ZVOLEN 14. októbra (WEBNOVINY) – Napriek neúspešnému vstupu do sezóny 2013/2014 hokejovej Tipsport extraligy a výmene trénera vedenie úradujúceho majstra HKM Zvolen nezmenilo svoj cieľ, ktorým je obhajoba titulu. „Cieľ je stále nemenný a jasný, teda hrať finále extraligy,“ povedal pre agentúru SITA generálny manažér klubu Milan Čanky.

Zvolenčania figurujú po 11. kole na 10. mieste extraligovej tabuľky so ziskom trinástich bodov, menej ich má na svojom konte len reprezentačná dvadsiatka.

Vedenie tímu spod Pustého hradu preto po nedeľňajšej domácej prehre s Martinom 3:4 po samostatných nájazdoch odvolalo trénerský tandem Lubomír Oslizlo – Dušan Kapusta a v pondelok ich nahradilo dvojicou Július Šupler – Jaroslav Török.

S prvým trénerom slovenskej reprezentácie v ére samostatnosti sa zvolenskí funkcionári dohodli na zmluve do konca sezóny s obojstrannou opciou. „Zavážilo samotné meno, úspechy a kariéra Júliusa Šuplera. Preto sme sa takto rozhodli. Od nového trénera čakáme, že úspechy, ktoré mal doposiaľ, dosiahne aj vo Zvolene. Mužstvo má potenciál na to, aby bojovalo o vrchné priečky, tak ako vlani. Verím, že nová trénerská dvojica tím naštartuje a pôjdeme hore,“ pokračoval Milan Čanky.

Július Šupler viedol v pondelok oficiálny tréning Zvolenčanov. Pred ním sa v šatni predstavil, každému hráčovi podal ruku a predniesol krátky prejav. „Povedal som im, že život prináša aj takéto chvíle, že po majstrovskej sezóne zvykne prísť sebauspokojenie, útlm. To, že sa nedarí, je prirodzený jav. Chcem, aby sa vrátili k hre, ktorá ich tešila v minulej sezóne, aby sa vrátila radosť aj do tréningového procesu, teda aby pridali nadšenie a robili radosť nielen sebe, ale aj divákom výsledkami i predvedenou hrou,“ prezradil niekoľko slov zo svojho úvodného privítania v šatni 62-ročný Šupler a dodal: „Nemôžem sľubovať zázraky, ale tvrdú prácu. Iba cez ňu sa dostavia výsledky.“

Nový skúsený kormidelník HKM má pred sebou náročnú úlohu. Dostať úradujúceho majstra z dna tabuľky na vrchné priečky a pokúsiť sa s ním o obhajobu titulu. „Zvolen má skoro také isté mužstvo ako minulý rok, ale posilnili sa aj iné tímy. Musíme ísť krok po kroku, vyššie a vyššie. O ambíciách a cieľoch nechcem hovoriť. Položme si však otázku, kto by nechcel byť majster? Treba sa dívať na veci reálne, vychádzať z tejto situácie a potom uvidíme. Chcem, aby sa hráči dali v prvom rade dokopy, najmä po psychickej stránke. Uvidím, ako sú na tom technicky, takticky a kondične. V prvej etape mám v pláne, aby robili radosť hrou a aby sa naštartovali,“ uviedol pre SITA Július Šupler. Jeho asistent Jaroslav Török pôsobil v minulej sezóne vo Zvolene po boku úspešného lodivoda Petra Mikulu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Július Šupler
Firmy a inštitúcie HKm Zvolen