Mak v Trnave nepremenil veľké šance, Kamenár ho prečítal

Trnava remizovala v Európskej lige s PAOK Solún
Brankár Luboš Kamenár z FC Spartak Trnava v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy FC Spartak Trnava (SR) - PAOK Solún (Gréc.). Zlaté Moravce, 6. august 2015. Foto: SITA/Martin Havran

ZLATÉ MORAVCE 7. augusta (WEBNOVINY) – V drese gréckeho futbalového klubu PAOK Solún nastúpil vo štvrtkovom odvetnom stretnutí tretieho predkola Európskej ligy 2015/2016 s FC Spartak Trnava na hrote slovenský reprezentant Róbert Mak.

Gréci po remíze 1:1 na štadióne FC ViOn v Zlatých Moravciach postúpili do play-off o účasť v skupinovej fáze EL, no 24-ročný bratislavský rodák nezužitkoval dve stopercentné príležitosti.

V 11. min po vysunutí od Dimitrisa Pelkasa bol na konci rýchleho protiútoku, ale po obídení domáceho brankára Ľuboša Kamenára trafil z ťažkého uhla iba bočnú sieť. V 54. min sa zopakovala konfrontácia Mak – Kamenár a opäť z nej vyšiel úspešne gólman Spartaka. Situácia nastala takmer identicky ako v prvom polčase: Pelkas vysunul Maka za defenzívnu líniu Trnavčanov.

Od skupiny nás delia už len dva zápasy, takže určite sme spokojní. Prvá šanca bola dosť z uhla, tiež som však mohol skórovať. Z tej druhej musí byť zásah,“ zhodnotil po dueli Róbert Mak.

Obrazom: Trnava remizovala v Európskej lige s PAOK Solún

Osobný súboj Mak – Kamenár sa teda dvakrát skončil víťazstvom strážcu troch žrdí „andelov“. „Roba som mal trochu prečítaného. Pri nájazde v druhom dejstve disponoval dostatkom času, mal by to premieňať. Som rád, že som to ustál. Často si to dáva na ľavú nohu, aj teraz. Zlikvidoval som to, mal som ho naštudovaného,“ vravel 28-ročný Kamenár, ktorého ako jediný prekonal krátko po polčase nestrážený pravý obranca Dimitris Konstantinidis.

Mrzí inkasovaný gól po prestávke, mal som tú hlavičku na nohe, ale bol by zázrak, keby som chytil aj toto. Bolo to lepšie ako v Grécku – viac šancí, vyššie nasadenie, špičková atmosféra.“