Mal som bloknutú hlavu, povedal Vlasko na margo jeho odchodu z tímu Spartak Trnava

Zezinho , Ján Vlasko
Sprava: Zezinho z FK Senica a Ján Vlasko z FC Spartak Trnava počas futbalového zápasu 1. kola Fortuna ligy 2018/2019 medzi FK Senica a FC Spartak Trnava. Senica, 21. júl 2018 Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový stredopoliar Ján Vlasko podpísal vo štvrtok kontrakt na dva roky s účastníkom maďarskej najvyššej súťaže Puskás Akadémia FC. Kreatívny záložník zamieril do klubu z Felcsútu z kádra majstrovského Spartaku Trnava, kde podľa vlastných slov nemohol odovzdať maximum na tréningoch ani v zápasoch.

„Mám to z Trnavy 150 kilometrov, dvakrát týždenne môžem ísť domov a cesta netrvá ani dve hodiny. Bývať budem v Budapešti, na tréningy budem dochádzať 40 minút autom. Máme tu 12 tréningových ihrísk v perfektnom stave, čo nikde na Slovensku nie je. V Trnave sme mali tréningové ihriská v katastrofálnom stave, každý tréning sa bojíte, aby ste sa nezranili. Štadión Akadémie je menší, no krásny, každému sa zapáči. V porovnaní s Trnavou či Poľskom som si polepšil aj z hľadiska financií,“ povedal v rozhovore pre web Profutbal.sk.

Skúsený futbalista nemal problémy s hľadaním nového angažmánu. Interes o jeho služby prejavili kluby z piatich európskych krajín.

„Bol o mňa záujem v Maďarsku, Poľsku, Česku, Izraeli a na Cypre. Vybral som si ponuky Puskásovej Akadémie a jedného tureckého klubu. Bol som predbežne dohodnutý s Maďarmi, Turci to naťahovali, nechcelo sa mi viac čakať.“

Vlasko mal byť pôvodne lídrom Trnavčanov v snahe o obhajobu majstrovského titulu. „Andelom“ dokonca pomohol gólom v prvom zápase druhého predkola Ligy majstrov na ihrisku Legie Varšava, ale už vtedy gestom po presnom zásahu naznačil, že v tíme nie je spokojný.

„Pred štartom sezóny som si nalomil kosť v nohe, musel som vynechať prvé zápasy v Lige majstrov. Pauzoval som skoro 20 dní, tesne pred zápasom s Legiou som sa uzdravil. Neočakával som, že budem v základnej zostave. Chalani hrali výborne, ešte som nebol v dobrej kondícii. S nasadzovaním problém nebol, skôr v komunikácii. Behom dvoch mesiacov som sa s Látalom bavil zoči-voči len raz – keď som si nalomil nohu. Konverzácia trvala asi 40 sekúnd a nebola pozitívna. Odvtedy sme neprehodili jediné slovko, čím mi asi naznačil, že so mnou nepočíta…“ objasnil 28-ročný rodák z Bojníc, ktorého rozhodnutie odísť z Trnavy nahnevalo aj samotného majiteľa klubu Vladimíra Poóra.

„Nič iné mi nezostávalo. Na tréningoch som nemohol odovzdať maximum, rovnako tak v zápasoch. Mal som bloknutú hlavu,“ dodal pre ProFutbal.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Vlasko
Firmy a inštitúcie FC Spartak Trnava