Počúvajte hudbu, budete mať dlhší a šťastnejší život

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hudba, dievča
Foto: newzchief.com

BRAISLAVA 21. januára (WEBNOVINY) – Hudba ako nástroj terapie má dlhú históriu. V Osmanskej ríši sa pomocou nej liečili mentálne poruchy a po skončení druhej svetovej vojny boli jemné tóny balzamom na dušu pre poznačených veteránov.

Podľa doktora Nia Maoshinga, popredného odborníka na dlhovekosť a čínsku medicínu, počúvanie pomalej príjemnej hudby blahodárne vplýva na ľudské telo. Znižuje vysoký krvný tlak a posilňuje imunitný systém.

Ak vás ovláda stres, doprajte si pokojné chvíle s príjemnou hudbou, nielen že vás nabije pozítívnou energiou, bonusom bude aj lepšia pamäť a vyššia koncentrácia.

Hudba, klasicka, noty
Foto: blogs.skokielibrary.info Foto: blogs.skokielibrary.info

Medzi časté príznaky pacientov trpiacich Alzheimerovou chorobou patrí úzkosť a agresia. Vhodne zvolená pieseň vie aj v tomto prípade spraviť zázraky. Síce neexistujú dôkazy, že by hudba dokázala vyliečiť choroby ako je napríklad rakovina, uvoľnuje však napätie a potláča sprievodné bolesti.

Najlepšie účinky majú klasická a meditačná hudba. Započúvajte sa do legendárnych klasikov ako sú Bach, Mozart či Vivaldi, spríjemníte si tak deň a zlá nálada sa môže vytratiť.

Ak sa radi učíte nové veci, prečo nevyskúšať hru na hudobný nástroj? Štúdia ukázala, že deťom, ktoré sa učili hrať na hudobný nástroj sa zvýšilo IQ. Pri hre na dychový nástroj si navyše posilňujete pľúca a zvyšujete tak ich kapacitu.

Ako určite viete, pravidelné duševné a fyzické cvičenie je pre zdravie nesmierne dôležité. Ak vám však choroba alebo starší vek bránia v aktívnom živote, čiastočnú náhradu môžete nájsť v hudbe. Stimuluje mozog aj telo, či už spievate v zbore alebo ju len počúvate, a najmä v staršom veku je zázračným liekom.

Zdroj: askdrmao.com

Sledujte novinky a zaujímavosti z oblasti zdravia na Facebooku.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať