Mala som dobrú náladu, no nešla som dobre, tvrdí Kuzminová

Anastasia Kuzminová skončila v stíhačke šiesta
Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová v stíhacích biatlonových pretekoch žien na ZOH 2014 v Soči. Rusko, Soči, 11. február 2014. Foto: SITA/AP

ČERVENÁ POĽANA 12. februára (WEBNOVINY) – Slovenskej biatlonistke Anastasii Kuzminovej sa síce v utorok večer nepodarilo získať ďalšiu medailu na XXII. zimných olympijských hrách v Soči, no v komplexe Laura nebola smutná alebo nahnevaná. Naplno si uvedomovala, kde sa stala chyba a prečo sa v porovnaní so štartom stíhacích pretekov ‚prepadla‘ z prvého na šieste miesto.

Na štart som nešla s myšlienkami, že idem pre ďalšiu medailu. Bolo by zbytočné na také veci myslieť. Mala som dobrú náladu, v úvode bolo pekné počasie a až na konci padla hmla. Riadne sa oteplilo a trať bola poriadne rozbitá. Organizátori sa snažili udržať ju v dobrom stave, dokonca aj počas pretekov pracovalo na trati veľa ľudí, aby nám zlepšili podmienky. Lyže dnes išli dobre. Ja som nešla dobre, na tejto trati som sa necítila ideálne. Som o niečo ťažšia v porovnaní s ostatnými súperkami a pri každom pokuse o silný odraz som sa zabárala do hĺbky. Nedokázala som na tej trati letieť,“ povedala v cieli dvojnásobná olympijská víťazka v biatlonovom šprinte.

Obrazom: Utorňajšie stíhacie preteky

Na nekvalitnom podklade v teplom počasí boli niektoré pasáže pre pretekárky nebezpečné, najmä tie v zákrutách pri zjazde. „Možno je to nebezpečné pre tých, čo nemajú pevné nohy. Ale ja ich mám,“ vyhlásila hrdo Anastasia Kuzminová.

V utorok doplatila na dve chyby na strelnici, po ktorých museli v jej podaní nasledovať dve trestné kolá. Mrzieť ju môže najmä chybný výstrel pri poslednej streleckej položke v stoji, keď z medailovej pozície klesla na 7. miesto. Záverečným šprintom do cieľa svoje umiestnenie o jednu priečku zlepšila.

Začala som trochu pomalšie, aby som si ušetrila sily na posledné kolá, lenže trestné kolo na poslednej stojke bolo niečo, čo som nemala absolvovať. Videla som súperky, snažila som sa stiahnuť ich náskok a aspoň sa priblížiť k medailovým pozíciám. Dievčatá však boli odo mňa ľahšie a unikali mi. Je jasné, že všetko sa rozhodlo na tej streľbe,“ priznala 29-ročná rodáčka z ruského mesta Ťumeň a aj si zavtipkovala: „Na prvom náročnom stúpaní mi chýbali chlapci hokejisti.“ Narážala na skutočnosť, že pri nedeľňajšom zlatom šprinte ju priamo na trati povzbudzovali slovenskí hokejoví reprezentanti.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Anastasia Kuzminová presne vie, čo dnes bolo pre ňu najťažšie. „Posledná streľba,“ odpovedala pohotovo a pokračovala: „Neviem, kde som spravila chybu na ležke, pretože som ešte nehovorila s trénerom. Na stojke som zmeškala prvú ranu a odložila ju. Potom sa mi nedalo riadne nadýchnuť a každú ďalšiu ranu som bojovala tak, až som to vydrela. Vždy je najťažšia štvrtá a piata rana.

Obrazom: Úžasná Kuzminová vybojovala v nedeľu pre Slovensku zlatú medailu

Napriek šiestej pozícii Anastasia Kuzminová necítila veľké sklamanie. „Trochu ho pociťujem, ale nie až také veľké, veď už mám zlato,“ zaznelo z úst Banskobystričanky. „To je šport, taký je biatlon. Práve preto je toto odvetvie také zaujímavé, pretože sa nikdy nedá predpokladať, kto sa stane víťazom,“ pokračovala trojnásobná medailistka zo ZOH a pripomenula, že na sklamanie nie je čas, pretože do konca hier v Soči je ešte ďaleko. „Máme ešte ďalšie preteky, budú ešte ďalšie pokusy. A bojovať budeme aj v štafetách,“ povedala úspešná slovenská biatlonistka.

Anastasiu Kuzminovú neprekvapilo celkové prvenstvo Bielorusky Darie Domračevovej, ktorá triumfovala pred Nórkou Torou Bergerovou a Slovinkou Tejou Gregorinovou. „Myslím si, že viacerí toto víťazstvo priali Darii. Zaslúži si to. Vedela som, že je schopná ísť tak rýchlo, veď nebehá prvú sezónu. Nebola som prekvapená, že mala bežecky navrch, len som sa snažila s ňou držať krok,“ doplnila zverenkyňa trénerov Daniela Kuzmina a Juraja Sanitru.

Obrazom: Anastasia Kuzminová si prevzala zlatú medailu a zaspievala hymnu

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia Kuzminová