Malé lietadlo narazilo do balkóna kaviarne, mladého vodiča vo výcviku previezli do nemocnice

A small plane lays on a building after a crash in the village of Proti, near Serres town, northern Greece, on Monday, Aug. 3, 2020. The single-engine plane crashed on Monday morning into the front of a small building but no injuries were reported and the pilot of the Cessna aircraft is well.
Mladý pilot počas výcviku lietadlom narazil do balkóna dedinskej kaviarne. Foto: Ilias Kotsireas/InTime News via AP

Do dedinskej kaviarničky v severnom Grécku v pondelok narazilo malé výcvikové lietadlo. Pri nehode sa zranil mladý pilot, pričom spôsobil aj menšie škody na majetku.

Incident sa stal počas ranného cvičného letu, počas ktorého samostatne letiaci 19-ročný pilot stratil kontrolu nad ľahkým lietadlom a narazil do veľkého stromu na hlavnom námestí v Proti, obci ležiacej v oblasti Serres východne od Solúna.

Strom stlmil silu nárazu a lietadlo následne zasiahlo balkón na prvom poschodí kaviarne. Chvost stroja dopadol na priedomie budovy, ale nevznietil sa. Kaviareň bola v čase leteckej havárie zatvorená.

Pilota previezli do nemocnice so zraneniami, ktoré neohrozujú jeho život. Podľa polície muž býva v susednej dedine a jeho matka bola v inkriminovanom čase v práci práve v Proti neďaleko miesta nehody.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom