Malta zatvorila všetky nočné kluby, bary i diskotéky. V krajine sa rapídne zvýšil počet nakazených

Koronavírus, bar, zatvorený bar
Foto: ilustračné, gettyimages.com

Úrady na Malte nariadili zatvorenie všetkých nočných klubov, barov a ďalších prevádzok v snahe zastaviť najnovšie ohnisko koronavírusu v tomto stredomorskom súostroví. Ako v pondelok referoval minister zdravotníctva a podpredseda vlády Chris Fearne, opatrenie nadobudne účinnosť v stredu.

Až do ďalšieho oznámenia budú musieť byť zatvorené diskotéky, nočné kluby, koncertné sály a tiež športové kluby. Reštaurácie a obchody zostanú otvorené, no verejné zhromaždenia nesmú presiahnuť počet 15 osôb.

„Všetky tieto opatrenia sú postavené na princípe sociálneho odstupu. Mali sme pocit, že v niektorých oblastiach to musíme posilniť,“ povedala Charmaine Gauciová, supervízorka verejného zdravia na maltskom ministerstve zdravotníctva.

Na Malte sa v ostatnom čase rapídne zvýšil počet prípadov ochorenia COVID-19. V krajine v súčasnosti evidujú 607 aktívnych prípadov, čo je takmer polovica z celkového počtu infekcií zaznamenaných od 7. marca, keď na Malte vypukla epidémia. Hotelové večierky a konzumáciu tradičného vidieckeho jedla označili za možné príčiny vzniku nového ohniska nákazy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom