Maltská novinárka zomrela v dôsledku výbuchu TNT, súd obvinil troch mužov

Malta
Auto maltskej novinárky po výbuchu TNT. Foto: SITA/AP

VALLETTA 6. decembra (WebNoviny.sk) – Maltský súd obvinil troch mužov z vraždy novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej. Podľa vyšetrovania zomrela v dôsledku výbuchu TNT, ktorý riadili na diaľku. Sedem mužov prepustili na kauciu. Vyšetrovanie však stále pokračuje.

Trojicu eskortovali v utorok na súd, kde všetci obžalovaní vyhlásili, že sú nevinní v súvislosti s obvineniami z vraždy a držby výbušnín. Na pojednávaní sa zúčastnil aj manžel zavraždenej Peter Caruana Galizia.

Všetci traja zadržaní mali problémy so zákonom aj v minulosti. Päťdesiatpäťročný Vincent Muscat a o tri roky mladší Alfred Degiorgio v súvislosti s ozbrojenou krádežou a 54-ročný brat druhého spomínaného muža George čelil obvineniu okrem iného aj pre nelegálnu držbu zbrane.

Caruanová Galiziová bola tvrdou kritičkou vlády a korupcie v krajine. Prispela aj k predčasným voľbám na Malte po tom, ako zverejnila informácie spájajúce premiéra Josepha Muscata a jeho manželku s kauzou Panama Papers. Zomrela 16. októbra pri výbuchu svojho auta. Jej vražda vyvolala na Malte i v celej Európskej únii pohoršenie a odsúdenie. Do vyšetrovania sa zapojili medzinárodní experti vrátane agentov FBI.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom