Vyšetrovatelia už poznajú objednávateľov vraždy novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej

Daphne Caruanová Galiziová
Kvety a sviečka pred portrétom zavraždenej investigatívnej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej. Foto: ilustračné, SITA/AP

VALLETTA 19. novembra (WebNoviny.sk) – Maltský minister vnútra Michael Farrugia potvrdil, že vyšetrovatelia pokročili v pátraní po strojcoch vraždy investigatívnej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej.

Farrugia povedal, že vyšetrovanie síce stále pokračuje, ale existujú už “konkrétne dôkazy“ spájajúce podozrivých s trestným činom. “Dúfame, že zodpovedných čoskoro zatknú,“ povedal minister talianskym novinárom.

Noviny The Sunday Times of Malta v nedeľu informovali, že vyšetrovatelia už identifikovali „dvoch alebo viacerých“ maltských občanov, ktorí si vraždu objednali. Podľa citovaných policajných zdrojov mali tieto osoby rôzne dôvody pre zavraždenie novinárky, ale spoločne kontaktovali troch mužov medzičasom obvinených z umiestnenia a odpálenia bomby. Tá novinárku zabila v jej aute 16. októbra 2017.

Caruanová Galiziová bola tvrdou kritičkou vlády a svojimi odhaleniami v oblasti korupcie a prania špinavých peňazí prispela k predčasným voľbám na Malte. Jej vražda vyvolala na Malte i v celej Európskej únii veľké pohoršenie a odsúdenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom