Mám jediný cieľ, chcem byť na štarte olympijského slalomu, vyhlásila Velez-Zuzulová

Veronika Velez Zuzulová.
Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová. Foto: archívne, SITA/AP

LYON 7. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenskú reprezentantku v alpskom lyžovaní Veroniku Velez-Zuzulová čaká po operácii pretrhnutého predného skríženého väzu pravého kolena ešte dlhá cesta rekonvalescencie, aby sa mohla postaviť na štart olympijského slalomu v kórejskom Pjongčangu, ale jej aktívna športová budúcnosť nesiaha len po podujatie pod piatimi kruhmi v roku 2018.

Koleno ju ešte nebolelo

„Zatiaľ ide všetko podľa plánu, čo ma teší. Keď sa to stalo, preblesklo mi v hlave, že je koniec. V tej chvíli som bola presvedčená, že mám po sezóne, ak nie kariére. Potom som si povedala, že vyskúšam čokoľvek, čo mi pomôže opäť postaviť sa v relatívne krátkom čase na lyže. Rozdiel je v tom, že rekonvalescencia pri tejto operácii je podstatne kratšia ako pri ostatných, ktoré poznáme. Od operácie ma koleno ani raz nezabolelo,“ uviedla v rozhovore pre denník Šport Velez-Zuzulová, ktorej vrátil olympijskú nádej lekár Bertand Sonnery-Cottet.

Skúsená slalomárka začala v pondelok s rehabilitáciou. „Venujem sa jej približne šesť hodín denne, štyri na klinike a dve doma. Od stredy som bez bariel a vo štvrtok som bola prvýkrát na stacionárnom bicykli.“

Slalomárka definitívne nekončí

Tridaťtriročná Bratislavčanka napriek úspešnému zotavovaniu ešte nemyslí na návrat do súťažného kolotoča. „Po tom, čo sa mi stalo na sústredení v Argentíne, mám jediný cieľ. Chcem byť 14. februára na štarte olympijského slalomu.“

Hoci Velez-Zuzulová zvažovala v závere uplynulej sezóny, či bude pokračovať v kariére aj v ročníku 2017/2018, najbližšie ZOH nemusia byť jej posledným vrcholom. „Ja som ani raz nepovedala, že po nadchádzajúcej zime definitívne končím. A nehovorím to ani teraz,“ vyhlásila pre sobotňajšie vydanie denníka Šport Velez-Zuzulová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Velez-Zuzulová