Máme nového top hráča Vlada Weissa, napísal Kmotrík ml. na sociálnej sieti

Vladimír Weiss mladší
Vladimír Weiss mladší v reprezentačnom drese Slovenska. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované 17. februára, 14:26

Slovenský futbalový krídelník Vladimír Weiss ml. sa zrejme čoskoro stane hráčom ŠK Slovan Bratislava. Generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. totiž na sociálnej sieti instagram uverejnil fotografiu so spomenutým hráčom, pričom k nej pridal popis: „Stávame sa silnejšími. Máme nového top hráča Vlada Weissa.“

Belasý dres si ešte neoblečie

ŠK Slovan sa s ofenzívnym futbalistom dohodol na spolupráci a 66-násobný slovenský reprezentant si s určitosťou oblečie belasý dres, ale nebude to ešte v najbližších dňoch.

„Vlado je výborný futbalista. Veríme, že keď bude stopercentne zdravý, môže byť pre Slovan veľkým prínosom. Som veľmi rád, že sme sa dohodli na spolupráci. Vyžiadali sme si potrebné dokumenty z Kataru, aby sme ho mohli zaregistrovať ako nášho hráča. Vlado je stále po zranení, takže ešte potrebuje čas, no verím, že sa čím skôr dostane do formy, v akej ho všetci poznáme. Jeho príchod predstavíme aj oficiálne na tlačovej konferencii, avšak až po tom, ako budú dotiahnuté všetky potrebné dokumenty, čo tiež zaberie určitý čas,“ povedal generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml.

Zápas s Trnavou si nenechal ujsť

Účastník majstrovstiev sveta 2010 aj majstrovstiev Európy 2016 sa teší na pôsobenie na vynovenom Tehelnom poli. V nedeľu si Weiss ml. osobne nenechal ujsť prvý jarný zápas svojho nového tímu, Slovan pred 11-tisícovou kulisou remizoval v Trnave 0:0.

„Kvôli fanúšikom Slovana, ako aj kvôli Ivanovi Kmotríkovi ml. chcem hrať za najúspešnejší slovenský klub. Tak som sa rozhodol, je to môj vnútorný pocit. Som presvedčený, že je to správne rozhodnutie a verím, že do dvoch týždňov by som mohol nabehnúť do tréningu s prvým tímom,“ vyhlásil Vladimír Weiss ml. na webe skslovan.com.

Tridsaťročný ofenzívny hráč je rodák z hlavného mesta, ale v belasom drese doposiaľ nikdy nenastúpil. Účastník MS 2010 v JAR aj ME 2016 vo Francúzsku predtým naposledy pôsobil v katarskom klube Al-Gharafa, kde však skončil ešte koncom decembra 2019.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Kmotrík ml.Vladimír Weiss ml.
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava