Manchester City nezvládol ani odvetu, FC Liverpool postúpil do semifinále Ligy majstrov

Mohamed Salah
Mohamed Salah z FC Liverpool strieľa gól do siete Manchestru City počas odvetného štvrťfinálového zápasu Ligy majstrov, v ktorom jeho tím zvíťazil 2:1 a postúpil do semifinále. Manchester, 10. apríl 2018. Foto: SITA/AP.

MANCHESTER 10. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Manchestru City po prehre 0:3 na Anfield Road neuspeli ani v odvete štvrťfinále Ligy majstrov a hráčom FC Liverpool podľahli 1:2. „The Reds“ sa tak tešia z postupu medzi kvarteto najlepších.

Hostitelia začali podľa svojich predstáv, v 2. min využil zaváhanie obrany „The Reds“ brazílsky útočník Gabriel Jesus. Na želaný úvod však mužstvo Pepa Guardiolu nenadviazalo a Lorisa Kariusa už neprekonalo. Blízko k zvýšeniu na 2:0 bol Bernardo Silva, no tesne pred koncom prvého polčasu trafil spoza šestnástky do ľavej žrde.

Španielsky hlavný arbiter Antonio Mateu Lahoz po prvom polčase vykázal svojho krajana Guardiolu na tribúnu, dôvodom boli protesty. Desať minút po zmene strán hostia využili protiútok: loptu do šestnástky potiahol Sadio Mané, následne ju prevzal Mohamed Salah a z ľavej strany ju poslal do siete – 1:1. O obrat a výhru LFC sa v 77. min postaral Roberto Firmino.

V stredu o 20.45 h sú na programe zostávajúce dve odvety štvrťfinále: Bayern Mníchov si doma zmeria sily s FC Sevilla (prvý zápas 2:1), obhajca prvenstva Real Madrid na svojom Štadióne Santiaga Bernabéua nastúpi v ďalšej repríze vlaňajšieho finále proti Juventusu Turín (prvý zápas 3:0). Žreb semifinále (hrá sa 24. a 25. apríla a 1. a 2. mája) vykonajú v piatok vo švajčiarskom Nyone, sídle Európskej futbalovej únie (UEFA). Ani jeden tím nebude nasadený, stretnúť sa môžu aj mužstvá z tej istej krajiny.