Manchester City sa odvolal voči tvrdému trestu od UEFA, rozhodne športový arbitrážny súd

Pep Guardiola
Tréner Manchester City Pep Guardiola Foto: SITA/AP

Vedenie anglického futbalového klubu Manchester City podalo odvolanie voči trestu od Európskej futbalovej únie (UEFA). Strešný orgán futbalu na starom kontinente potrestal „Citizens“ zákazom štartu v Lige majstrov v nasledujúcich dvoch sezónach a zároveň mu vymeral pokutu 30 miliónov eur.

Zavádzal o svojich príjmoch

Dôvodom sú závažné porušenia pravidiel finančnej fair-play zo strany úradujúceho anglického šampióna. Jeden z najlepších európskych klubov dlhodobo zavádzal o svojich príjmoch od hlavného sponzora Etihad.

Manchester City sa rozhodol brániť prostredníctvom odvolania na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne. Predstavitelia anglického klubu podali potrebné dokumenty v poslednom možnom termíne – v pondelok 24. februára. „V tomto okamihu nedokážeme ani predpovedať, kedy by mohol padnúť verdikt,“ uvádza sa v stanovisku CAS.

Predstavitelia Manchestru City podľa informácií z minulých rokov neposkytli reálne informácie o hodnote sponzorských kontraktov. UEFA už v decembri 2018 uviedla, že zástupcovia klubu vedome konali v snahe zakryť či zamaskovať skutočný zdroj príjmov, aby navonok dodržali finančné pravidlá fair-play.

Trest nemal vplyv na účinkovanie v Lige majstrov

„Citizens“ už v roku 2014 zaplatili pokutu za nedodržiavanie finančných pravidiel súvisiacich s nadmerným sponzorstvom, ktoré nebolo zakotvené v zmluvách. Vtedajší trest UEFA však nemal vplyv na účinkovanie tímu v Lige majstrov.

Klub však musel zaplatiť pokutu 60 miliónov eur a na súpisku pre LM mohol napísať iba 21 hráčov namiesto obligátneho počtu 25 futbalistov.

Manchester City sa v aktuálnej edícii LM prebojoval do osemfinále vyraďovacej časti, v prvom zápase v stredu večer nastúpi proti španielskemu Realu Madrid.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie CAS Športový arbitrážny súdManchester City