ManCity v Premier League podľahol Wolverhamptonu, majstrovské vyhliadky Liverpoolu sa zväčšili

Premier League
Hráč Wolverhamptonu Matt Doherty v 90. min strelil víťazný gól. Manchester City, 27. december 2019. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 28. decembra, 13:40

Boj o anglický futbalový titul bude mať v sezóne 2019/2020 zrejme skoré rozuzlenie. Nádeje futbalistov FC Liverpool na zisk majstrovskej „koruny“ opäť vzrástli. Úradujúcemu víťazovi Ligy majstrov k tomu pomáhajú aj priami konkurenti. V piatok zahral do liverpoolskych kariet výsledok 19. kola Premier League, keď Wolverhampton Wanderers zdolal Manchester City 3:2 (0:1).

To nie sú preteky, ak si to myslíte. Vždy môžete gólom zabrániť, ale niekedy je to spôsobené aj únavou,“ uviedol po piatej ligovej prehre v ročníku pre Amazon Prime Video tréner Manchestru City Pep Guardiola a dodal: „Dlho sme museli hrať s 10 hráčmi, čo je niekedy náročné. Moji hráči urobili absolútne všetko pre udržanie výsledku, ale brániť 80 minút bolo ťažké.“

Viedli 2:0

Obhajca titulu je v polovici sezóny tretí, ale jeho odstup na Liverpool je až 14-bodový a nádeje na tretí celkový triumf za sebou prakticky mizivé. Naopak, zverenci trénera Jürgena Kloppa majú pred druhým Leicestrom k dobru 13 bodov a ešte aj jeden zápas, čo sú pre osemnásťnásobného anglického majstra viac ako sľubné vyhliadky.

Lanský šampión síce prišiel v 12. min po červenej karte o brankára Edersona za faul mimo pokutového územia na Dioga Jotu, ale napriek tomu získal dvoma presnými zásahmi kanoniera Raheema Sterlinga z 25. a 50. min vedenie 2:0.

Vedúci gól hostí sprevádzali zvláštne okolnosti: penalta nariadená prostredníctvom VAR, jej opakovanie i hádzanie predmetov na hraciu plochu. O päť minút neskôr však skorigoval Adama Traoré a vykresal nádej pre „vlkov“ bojujúcich o miestenku v Lige majstrov.

Doherty prestrelil Brava

Vyrovnania sa dočkali osem minút pred koncom, keď Traoré vybojoval loptu v súboji s obrancom Benjaminom Mendym a jeho prihrávku zužitkoval Raúl Jiménez.

Domáci zavŕšili obrat v závere, keď Matt Doherty prestrelil Claudia Brava a vďaka trom bodom sa jeho mužstvo posunulo na 5. priečku tabuľky.

Bez ohľadu na vývoj situácie bojujeme až do konca, a to aj napriek ťažkostiam, náročným okolnostiam. To sme spravili aj dnes,“ skonštatoval krídelník Adama Traoré.