ManCity ukončila na Silvestra svoju sériu víťazstiev, Arsenal neporazil West Bromwich

Premier League, Arsenal
Alexis Sanchez z arsenalu oslavuje gól v zápase proti West Bromwich Albion v 21. kole Premier League. 31. december 2017 Foto: SITA/AP

LONDÝN 31. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Manchestru City sa rozlúčili so starým rokom nečakanou bezgólovou remízou na ihrisku Crystal Palace v súboji 21. kola najvyššej anglickej súťaže.

Líder tabuľky mal v Selhurst Parku namále, keďže v nadstavenom čase sa po faule Raheema Sterlinga pískal pokutový kop pre domácich. Luka Milivojevič však neprekonal Edersona. V zápase sa poriadne iskrilo, ale 9 žltých kariet zostalo bez vylúčenia. V závere sa nadstavovalo až osem minút.

Citizens neprehrali ani 29. zápas v sérii, ale zároveň si prestrihli šnúru 18 víťazstiev. Zverenci Pepa Guardiolu zostali bez streleného gólu prvýkrát po 25 stretnutiach. Po druhej remíze v aktuálnom súťažnom ročníku majú hráči City náskok 14 bodov pred úradujúcim šampiónom Chelsea. Crystal Palace po siedmej remíze zostal na 17. priečke.

Na Silvestra v anglickej Premier League odohrali ešte jeden súboj: West Bromwich – Arsenal a opäť z toho bola remíza, ale 1:1. Góly padali až v samom závere. Favorizovaní hostia sa dostali do vedenia v 83. min zásluhou priameho kopu v podaní Čiľana Alexisa Sáncheza. Domáci vyrovnali o 6 minút neskôr, Jay Rodríguez premenil pokutový kop. Futbalisti WBA sa zásluhou zisku bodu odlepili zo dna tabuľky, kam spadla vinou horšieho skóre Swansea. Arsenal sa posunul zo šiesteho na piate miesto, keď preskočil Tottenham.