Manželku filmového piráta Johnnyho Deppa predvolali na súd

Amber Heard a Johnny Depp
Johnny Depp spolu s manželkou priviezli do Astrálie svojich dvoch psov bez povolenia, dvojici hrozí trest odňatia slobody alebo vysoká pokuta. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Americkú herečku Amber Heard, manželku herca Johnnyho Deppa predvolali austrálske úrady na súd, kde bude vypovedať v súvislosti s obvinením, že v apríli spoločne s Deppom priviezli bez povolenia do krajiny svoje dva psy.

Depp a Heard priviezli do Austrálie svojich dvoch yorkshirských teriérov s menami Pistol a Boo bez povolenia súkromným lietadlom. Povolenie má pritom zamedziť vstupu zvierat s besnotou a po príchode nariaďuje tiež minimálne desaťdňový pobyt v karanténe.

O prítomnosti psov v krajine sa však úrady dozvedeli až po tom, ako ich herec vzal do salóna krásy. Následne austrálsky minister poľnohospodárstva Barnaby Joyce nariadil Deppovi, aby domácich miláčikov poslal naspäť domov, inak ich utratia.

Herec, ktorý prišiel do Austrálie nakrúcať film Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales, nariadeniu vyhovel a psy poslal do Kalifornie. Dvojici však aj napriek tomu hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na desať rokov alebo pokuta do 340-tisíc austrálskych dolárov (v prepočte približne 230-tisíc eur).

Päťdesiatdvaročný
Depp

a 29-ročná

Heard

sa spoznali počas nakrúcania snímky Rumový denník (2011), v ktorej obaja účinkovali. Herec v júni 2012 oznámil, že sa po 14 rokoch rozišiel s francúzskou herečkou a speváčkou Vanessou Paradis a zároveň prezradil, že randí s Heard, ktorá si zahrala aj v snímkach ako Pineapple Express (2008), Nikdy to nevzdávaj (2008), Zombieland (2009) či Smrtonosná jazda (2011).

Dvojica sa zasnúbila počas Vianoc 2013, svadbu mali tento rok vo februári.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Johnny Depp