Marcel Haščák sa vracia do Brna, Kometu posilní aj mladý slovenský brankár Matej Tomek

Marcel Haščák
Slovenský hokejista Marcel Haščák. Foto: archívne, SITA/Radoslav Mataš

Český hokejový klub Kometa Brno potvrdil skôr avizovaný príchod slovenského útočníka Marcela Haščáka. Tridsaťštyriročný krídelník, ktorý strávil ostatnú sezónu v rodnom Poprade, už v minulosti hral za Brno v rokoch 2016 až 2018. Informáciu priniesol oficiálny web Komety.

„Marcel Haščák sa vracia na známe miesto. Je to špičkový a skúsený hráč, ktorý dokáže šance nielen pripraviť, ale zároveň ich aj premeniť. Takého útočníka sme do tímu potrebovali a čo sa týka produktivity, dosť sa na neho v tomto smere spoliehame,“ uviedol kouč brnenského mužstva Jiří Kalous.

Do Brna okrem Haščáka prichádza aj 23-ročný slovenský gólman Matej Tomek, ktorý v uplynulom ročníku chytal vo Fínsku za tím SaiPa Lappeenranta.

„Diskutovaná téma brankára je tiež vyriešená. Hovorili sme s niekoľkými brankármi a dohodli sme sa s Matejom Tomekom, ktorý je vo výbornom veku a má už medzinárodné skúsenosti. Chytal v zámorí aj vo Fínsku. Máme na neho veľmi dobre referencie, tiež sa dobre pozná s naším trénerom brankárov. Má výborné parametre, s Lukášom Klimešom vytvorí stabilnú brankársku dvojicu,“ doplnil Kalous.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jiří KalousMarcel HaščákMatej Tomek
Firmy a inštitúcie HC Kometa Brno