Marcel Hirscher kritizuje príliš vysokú rýchlosť v super G

Marcel Hirscher
Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher. Foto: SITA/AP

KITZBÜHEL 20. januára (WebNoviny.sk) – Rakúšania v piatok oslavovali v Kitzbüheli nečakaného víťaza super G Matthiasa Mayera, ale ich dlhoročný hrdina Marcel Hirscher bol trochu nesvoj. Obhajca celkového prvenstva, päťnásobný držiteľ veľkého glóbusu a zároveň neohrozený líder Svetového pohára na druhom medzičase zaostával za krajanom Mayerom iba o 21 stotín sekundy.

Tak ako mu sadla horná, technickejšia časť Streifalmu, na rýchlejšom úseku pred cieľom výraznejšie zaostal. Napokon skončil dvadsiaty štvrtý s mankom 1,80 s a napriek rýchlosti 130 km/h, ktorú dosiahol, bol kritický: „Ak v cieľovom svahu jazdíme rýchlejšie ako v zjazde, niečo nie je v poriadku. Želal by som si, aby to FIS viac kontrolovala. Až do prejazdu Hausbergkante som bol so sebou veľmi spokojný. Naspodku však bolo pre mňa príliš nebezpečné len tak pustiť lyže. Bez špeciálneho tréningu zjazdu som si na to netrúfol,“ skonštatoval Marcel Hirscher podľa webu ORF.

Hirscher zvýšil náskok na čele celkového poradia SP pred Nórom Henrikom Kristoffersenom na 288 bodov. Sobotňajší vrchol 79. ročníku Hahnenkammu, slávny zjazd na Streife, vynechá a do diania sa vráti nedeľňajším slalomom. Tam chce zaútočiť na druhé víťazstvo v slalome v aktuálnej sezóne a najmä konečne zdolať Kristoffersena v jeho parádnej disciplíne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marcel Hirscher