Marek Čech po pauze späť v základe WBA

Bez názvu
Slovenský futbalový reprezentant Marek Čech (vpravo) Foto: SITA/AP

BIRMINGHAM 26. októbra (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Marek Čech sa po dvojmesačnej nútenej prestávke spôsobenej zranením vrátil do základnej zostavy svojho zamestnávateľa, anglického prvoligového klubu West Bromwich Albion. Hlavný kouč birminghamského tímu Roberto Di Matteo zaradil ľavého obrancu SR do úvodnej jedenástky v utorňajšom súboji osemfinále Ligového pohára – Carling Cupu 2010/2011 proti Leicestru City (začiatok o 20.45 h SELČ).

Dvadsaťsedemročný bývalý hráč Interu Bratislava, Sparty Praha a portugalského FC Porto sa dva mesiace zotavoval zo zlomeniny troch kostičiek chodidla pravej nohy, ktorú utrpel 24. augusta v zápase 2. kola Ligového pohára na pôde Leytonu Orient (2:0).

Trebišovský rodák Marek Čech sa zo zdravotných dôvodov nemohol objaviť v nominácii trénera A-tímu SR Vladimíra Weissa st. na štyri jesenné duely v B-skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 proti Macedónsku, Rusku (zhodne 1:0), Arménsku (1:3) a Írsku (1:1).

Výsledky utorňajších stretnutí osemfinále Anglického Ligového pohára (Carling Cupu) vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

Birmingham City – Brentford 1:1 po predĺžení, na pok. kopy 4:3

Ipswich Town – Northampton 3:1

Leicester City – West Bromwich 1:4 – Marek Čech (West Bromwich) odohral prvý polčas

Wigan Athletic – Swansea City 2:0

Manchester United – Wolverhampton 3:2