Marek Ďaloga vulgárne nadával rozhodcovi, bude platiť pokutu za nevhodné správanie

Marek Ďaloga
Marek Ďaloga v drese slovenskej hokejovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/Ján Viazanička.

PRAHA 8. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista v službách Sparty Praha Marek Ďaloga musí zaplatiť pokutu za nevhodné správanie počas stredajšieho stretnutia o štvrťfinále play-off najvyššej českej súťaže extraligy proti Libercu.

Dvadsaťosemročný obranca v úvode tretej tretiny dostal trest na 5 minút plus do konca zápasu. Podľa oficiálneho zápisu mal vulgárne vynadať hlavnému rozhodcovi Robinovi Šírovi. Liberec v stredu doma zvíťazil 4:1 a v sérii na tri víťazstvá vedie 2:0. Disciplinárna komisia ČSLH slovenskému reprezentantovi uložila pokutu vo výške 10 % zo základnej mesačnej výplaty. Informácie uverejnil portál hokej.cz.